Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/05/2018

Complaints Officer

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η lmw αναζητά, εκ μέρους Χρηματοοικονομικής Εταιρείας, έναν έμπειρο Complaints Officer, ο οποίος θα είναι υπεύθυνος για την παροχή ποιοτικών υπηρεσιών εξυπηρέτησης πελατών και διαχείρισης αιτημάτων ή/και παραπόνων.

Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινή επικοινωνία και διαχείριση αιτημάτων πελατών
  • Παρακολούθηση της ομαλής ολοκλήρωσης των αιτημάτων εντός των προκαθορισμένων ρυθμιστικών προθεσμιών
  • Αποτελεσματική διαχείριση παραπόνων/καταγγελιών με επαγγελματισμό κι ευγένεια
  • Παρακολούθηση αιτημάτων που εκκρεμούν προς ρύθμιση, ώστε να διασφαλιστεί ότι θα πραγματοποιηθούν οι απαραίτητες ενέργειες
  • Παρακολούθηση της παραγωγής των απαραίτητων εκθέσεων στα πλαίσια κανονιστικής συμμόρφωσης με τα εταιρικά πρότυπα και τις νομοθετικές απαιτήσεις
  • Δημιουργία αναφορών προς τη Διοίκηση αναφορικά με το χειρισμό υποθέσεων, τα ποσοστά ικανοποίησης του πελάτη και παροχή εξατομικευμένων προτάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Οικονομικών Επιστημών ή συναφούς γνωστικού πεδίου
  • Απαραίτητη αντίστοιχη εμπειρία 3+ ετών διαχείρισης παραπόνων και στρατηγικών αντιμετώπισης σε χρηματοοικονομικό κλάδο
  • Πολύ καλή γνώση νομικών ενεργειών και κανονιστικών απαιτήσεων του χρηματοπιστωτικού τομέα
  • Καλή γνώση του Κώδικα Δεοντολογίας Ν.4224/2013, της Προστασίας Καταναλωτών και του Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Δεξιότητες:

  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση και ικανότητα αποκλιμάκωσης κάθε έντασης
  • Ικανότητα ελαχιστοποίησης του χρόνου απόκρισης και επίλυση προβλημάτων ανά τύπο αιτήματος
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης
  • Ανάληψη πολλαπλών καθηκόντων και τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η Eταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.