Άμεσες προσλήψεις Γερμανόφωνων Συμβούλων Εξυπηρέτησης Πελατών στην Αθήνα

Εργασία

9/11/2018 5:33:00 μμ

ΜΙλάτε άριστα τα Γερμανικά ή είναι η μητρική σας γλώσσα;

Τότε έχετε ένα εξαιρετικό προσόν για να ξεκινήσετε μία νέα καριέρα!

Το Jobfind.gr αναζητά - εκ μέρους πολυεθνικής εταιρείας στην Αθήνα - Γερμανόφωνους Συμβούλους Τεχνικής Υποστήριξης & Εξυπηρέτησης Πελατών για λογαριασμό δύο project, που αφορούν γνωστό brand της αυτοκινητοβιομηχανίας και νέο brand που σχετίζεται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αρμοδιότητες ρόλων:
  • Επικοινωνία με πελάτες αποκλειστικά στα Γερμανικά
  • Διαχείριση inbound calls για ενημέρωση σχετική με τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και λύσεων σε θέματα ψηφιακών υπηρεσιών
  • Παροχή υποστήριξης και βοήθεια εξοικείωσης των πελατών με ψηφιακά προϊόντα και εφαρμογές
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με τους πελάτες

Απαραίτητα προσόντα:

  • Μητρική ή άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέσεις εξυπηρέτησης πελατών ή τεχνικής υποστήριξης
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενεργητική ακρόαση και ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Παρέχονται ανταγωνιστικές αποδοχές και η εργασία γίνεται μέσα σε ένα εξαιρετικά σύγχρονο και πολυπολιτισμικό περιβάλλον εργασίας.

Ειδικότερα:

Για το project της αυτοκινητοβιομηχανίας

Ωράριο: 24x7 με καταβολή νόμιμων προσαυξήσεων νυχτερινού 25% και 75% σε τυχόν αργία.
Συγκεκριμένα, οι βάρδιες είναι 7.00 π.μ. - 15.00μ.μ., 15.00 μ.μ. - 23.00μ.μ. & 23.00μ.μ. - 7.00π.μ. (Σημείωση: η νυχτερινή βάρδια αφορά λίγες μόνο ημέρες/μήνα).

Αποδοχές
 1330€ μικτά (1200€ μικτά μισθός συν 130€ μικτά/μήνα bonus τμήματος) και bonus παραγωγικότητας έως 150€ μικτά/μήνα. Επιπλέον bonus πρόσληψης με την ολοκλήρωση της πρόσληψης.

Για το project του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Ωράριο:
Δευτέρα – Κυριακή, 09:00 -20:00 με καταβολή νόμιμων προσαυξήσεων νυχτερινού 25% και 75& σε τυχόν αργία.

Αποδοχές:
 1350€ μικτά (1200€ μικτά μισθός συν 150€ μικτά/μήνα bonus τμήματος) και bonus παραγωγικότητας έως 150€ μικτά/μήνα. Επιπλέον bonus πρόσληψης με την ολοκλήρωση της πρόσληψης.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε στο 2310 326664.

Σας ενδιαφέρει η θέση;
Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας στο cv@jobfind.gr
αναφέροντας στο θέμα "Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Εξυπηρέτησης Πελατών".