Αισθητικός – Ειδικός Εφαρμοσμένης Αισθητικής - Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Αυτή η περιγραφή θέσης εργασίας για τον /την Αισθητικό – Ειδικό Εφαρμοσμένης Αισθητικής θα σας βοηθήσει να δημιουργήσετε μια αγγελία εργασίας, που θα προσελκύσει υποψηφίους που είναι κατάλληλοι για τη θέση. Μπορείτε να προσαρμόσετε στις ανάγκες σας αυτή την περιγραφή με σκοπό να καλύψετε τα καθήκοντα, τις εργασιακές υποχρεώσεις και τα προσόντα που προϋποθέτει η θέση. Εάν χρειάζεστε περισσότερες ιδέες για το τι να συμπεριλάβετε, αναζητήστε τις αγγελίες εργασίας για Αισθητικό – Ειδικό Εφαρμοσμένης Αισθητικής

Τι κάνει ένας Αισθητικός – Ειδικός Εφαρμοσμένης Αισθητικής;

Η θέση αφορά την παροχή υπηρεσιών που σχετίζονται με  την περιποίηση και τον καλλωπισμό του σώματος & του προσώπου. Ο/Η Αισθητικός ειδικεύεται σε τεχνικές εφαρμοσμένης αισθητικής και είναι σε θέση να περιποιηθεί τον πελάτη, να βρει την κατάλληλη θεραπεία για τις ανάγκες του και να την εφαρμόσει. Οι τεχνικές αισθητικής μπορεί να αφορούν τόσο τις θεραπείες προσώπου (αισθητικές μεσοθεραπείες, θεραπείες ακμής, βαθύ καθαρισμό, χημικό peeling κ.ά) όσο και τις θεραπείες σώματος (αποτριχώσεις laser, θεραπείες καταπολέμησης κυτταρίτιδας, θεραπείες λιποδιάλυσης & σύσφιγξης σώματος). Η θέση απαιτεί μαθητεία σε εξειδικευμένο κέντρο (ΙΕΚ) που προσφέρει εκπαίδευση στις τεχνικές και περιλαμβάνει θεωρητική και πρακτική γνώση πάνω σε διαδικασίες και πρότυπα θεραπειών.

Αναζητάτε άτομο για τη θέση εργασίας: Αισθητικός – Ειδικός Εφαρμοσμένης Αισθητικής ;
Καταχωρήστε την πρώτη σας αγγελία!

Δείγμα Αγγελίας

Εισαγωγή

Σύγχρονο ινστιτούτο ομορφιάς & ευεξίας επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό του υποψήφιο/α για τη θέση του/της Αισθητικού – Ειδικού Εφαρμοσμένης Αισθητικής.

Αρμοδιότητες

  •  Δημιουργία κατάλληλου περιβάλλοντος για την έναρξη των θεραπειών
  •  Αποστείρωση όλων των εργαλείων πριν από κάθε συνεδρία
  •  Επικοινωνία με τον πελάτη για την διερεύνηση των αναγκών της επιδερμίδας
  •  Εφαρμογή αντίστοιχης θεραπείας σώματος & προσώπου
  •  Παροχή πληροφοριών ή απαντήσεων κατά τη διάρκεια εφαρμογής των προϊόντων περιποίησης
  •  Ενημέρωση για άλλες διαθέσιμες θεραπείες

Απαραίτητα προσόντα

  •  Πτυχίο ΙΕΚ /ΤΕΙ στον κλάδο Αισθητικής & Κοσμητολογίας
  •  Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  •  Γνώση τεχνικών αισθητικής
  •  Ενημέρωση για νέες διαθέσιμες τεχνικές

Ικανότητες & Δεξιότητες

  •  Επικοινωνιακές δεξιότητες
  •  Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  •  Ευγενική παρουσία
  •  Οργανωτικές δεξιότητες
  •  Διάθεση για εξυπηρέτηση