Μασέρ – Spa Therapist – Σύμβουλος Ευεξίας - Περιγραφή Θέσης Εργασίας

Αυτή η περιγραφή θέσης εργασίας για τον Μασέρ – Spa Therapist – Σύμβουλος Ευεξίας θα σας βοηθήσει να δημιουργήσετε μια αγγελία εργασίας, που θα προσελκύσει υποψηφίους που είναι κατάλληλοι για τη θέση. Μπορείτε να προσαρμόσετε στις ανάγκες σας αυτή την περιγραφή με σκοπό να καλύψετε τα καθήκοντα, τις εργασιακές υποχρεώσεις και τα προσόντα που προϋποθέτει η θέση. Εάν χρειάζεστε περισσότερες ιδέες για το τι να συμπεριλάβετε, αναζητήστε τις αγγελίες εργασίας για Μασέρ – Spa Therapist.

Τι κάνει ένας Μασέρ – Spa Therapist – Σύμβουλος Ευεξίας;

Η θέση αφορά την παροχή υπηρεσιών ευεξίας και μασάζ σώματος ή προσώπου. Ο Μασέρ – Spa Therapist ειδικεύεται σε τεχνικές μασάζ, διαθέτει θεωρητικές & πρακτικές γνώσεις, ώστε να είναι σε θέση να παρέχει υψηλού επιπέδου υπηρεσίες και να καλύψει τις ανάγκες του πελάτη. Οι τεχνικές, που χρησιμοποιεί, μπορεί να έχουν αφενός θεραπευτικές ιδιότητες  αφετέρου να στοχεύουν στην χαλάρωση και στην αίσθηση ευεξίας στο σώμα ή το πρόσωπο, ανάλογα της θεραπείας. Η θέση απαιτεί μαθητεία σε εξειδικευμένο κέντρο που προσφέρει εκπαίδευση στις τεχνικές μασάζ και περιλαμβάνει θεωρητική και πρακτική γνώση πάνω στο αντικείμενο.

Αναζητάτε άτομο για τη θέση εργασίας: Μασέρ – Spa Therapist – Σύμβουλος Ευεξίας;
Καταχωρήστε την πρώτη σας αγγελία!

Δείγμα Αγγελίας

Εισαγωγή

Κέντρο ευεξίας και ομορφιάς ζητά να εντάξει στο προσωπικό του υποψήφιο/α για τη θέση του Spa Therapist – Συμβούλου Ευεξίας.

Αρμοδιότητες

  • Προετοιμασία χώρου Spa – Massage Room
  • Αποστείρωση & Συντήρηση εξοπλισμού
  • Τήρηση υγιεινής και κανονισμών υγείας και ασφάλειας
  • Εφαρμογή τεχνικών μασάζ
  • Παροχή πληροφοριών στον πελάτη σχετικά με την πορεία της θεραπείας
  • Απαντήσεις σε ερωτήματα του πελάτη
  • Ενημέρωση σχετικά με νέες προσφερόμενες θεραπείες

Απαραίτητα προσόντα

  • Πιστοποίηση Spa Therapist
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Ενημέρωση σχετικά με νέες τεχνικές

Ικανότητες & Δεξιότητες

  • Ικανότητα εξυπηρέτησης του πελάτη
  • Συνέπεια
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Επαγγελματισμός