Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
16/05/2024

Στέλεχος Οικονομικής Διεύθυνσης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP People & Employment Solutions, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα και στην Κύπρο. Με περισσότερο από 50 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις σε όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Για λογαριασμό κορυφαίας εταιρείας στον κλάδο της διαχείρισης κατασκευαστικών έργων και επιχειρηματικών δραστηριοτήτων με έδρα στον Χολαργό, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της θέσης:

Στέλεχος Οικονομικής Διεύθυνσης – (Ref. 5554 /BS/ESS/GR)

Το Στέλεχος θα είναι υπεύθυνο για την ορθή τιμολόγηση υπηρεσιών και κατανομή των δαπανών στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Διαχειρίζεται τα τιμολόγια προμηθευτών και είναι υπεύθυνο για τον επιμερισμό αυτών στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις
  • Πραγματοποιεί προπαρασκευαστικές εργασίες (συμφωνίες, λήψη στοιχείων τιμολόγησης κ.α.) για την έκδοση των τιμολογίων κατανομής δαπανών
  • Φροντίζει για την τήρηση των κανόνων επιμερισμού κοινοχρήστων δαπανών
  • Εισηγείται αλλαγές στην τιμολογιακή πολιτική των υπηρεσιών
  • Προβαίνει στην έκδοση πιστωτικών τιμολογίων
  • Συμμετέχει σε διαδικασίες ad hoc αναλύσεων και διαχείρισης δεδομένων
  • Διασφαλίζει τη συμμόρφωση των λογιστικών και οικονομικών κανονισμών, σύμφωνα με το νομοθετικό πλαίσιο
  • Φροντίζει για την τακτική ενημέρωση της βάσης δεδομένων πελατών
  • Επικοινωνεί με τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις για ενημέρωσή τους σχετικά με καθορισμένες ειδικές προσφορές - κίνητρα

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης, ειδικότερα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, Στατιστικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office, κυρίως Excel
  • Γνώση λογισμικού τιμολόγησης και εξοικείωση με προηγμένα εργαλεία ανάλυσης δεδομένων
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, προφορικής και γραπτής
  • Εξαιρετικές αριθμητικές και αναλυτικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και ικανότητα να διαχειρίζεται πολλαπλές εργασίες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό μισθό
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης Υγείας και Ζωής.
  • Ιδιωτικό συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Προοπτικές εξέλιξης σε ένα φιλικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.