Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
13/4/2024

Μάγειρες ή Μαγείρισσες Α, Β΄ & Γ΄

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΜΙΣΙΡΙΑ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Το Ξενοδοχείο Dimitrios Village 4* της πόλης του Ρεθύμνου δυναμικότητας 500 κλινών ζητά να προσλάβει Μάγειρες ή Μαγείρισσες Α, Β΄ & Γ΄ για την ζεστή και την κρύα κουζίνα του κεντρικού εστιατορίου (All-Inclusive) για την τουριστική σεζόν 2024 (Από μέσα Απριλίου έως και τέλος Οκτωβρίου).

Αρμοδιότητες

  • Φροντίδα για τις πρώτες ύλες
  • Έλεγχος των προϊόντων για την ποιότητά τους
  • Ενημέρωση του Chef για ελλείψεις σε πρώτες ύλες
  • Τήρηση όλων των κανόνων υγιεινής & ασφάλειας στους χώρους της κουζίνας
  • Εκτέλεση των οδηγιών που λαμβάνουν από τον Chef
  • Συνεργασία με όλα τα μέλη της κουζίνας
  • Εκτέλεση των παρασκευών σύμφωνα με τον τρόπο υπόδειξης του Chef
  • Διατήρηση του χώρου εργασίας καθαρού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι σχολών μαγειρικής τέχνης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε κουζίνα ξενοδοχείου 4*
  • Γνώση βασικών τεχνικών μαγειρικής και κοπής
  • Ικανότητα εκτέλεσης οδηγιών
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής
  • Ταχύτητα στην εκπόνηση των εργασιών
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Φιλικό και υποστηρικτικό περιβάλλον εργασίας
  • Διατροφή
  • Ατομικά Ακτοπλοϊκά εισιτήρια για την μετακίνησή σας αν διαμένετε εκτός Κρήτης
  • Ικανοποιητικός μισθός

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.