Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/1/2016

Βοηθός Λογιστή (Νέα Μουδανιά)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας με έδρα στα Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Περιγραφή θέσης
-   Λογιστικές εγγραφές (γενικής και αναλυτικής)
-    Καταχωρήσεις παραστατικών αγορών, αποθήκης και δαπανών
-    Επικοινωνία με προμηθευτές και συμφωνία υπολοίπων|πληρωμών
-    Καταχώρηση και αποτίμηση πάγιων στοιχείων
-    Προετοιμασία. έκδοση και υποβολή όλων των απαραίτητων εγγράφων στις φορολογικές αρχές και ασφαλιστικά ταμεία.
-    Γνώση λογιστικού κυκλώματος εισπράξεων - πληρωμών
-    Καθημερινός έλεγχος αποθηκών και τμημάτων (καταναλώσεις)
-    Έλεγχος κατά την παραλαβή προϊόντων
-    Ενεργή συμμετοχή σε απογραφές επιχείρησης

Απαραίτητα Προσόντα

-    Πτυχιούχος Α.Ε.I. οικονομικής κατεύθυνσης ή Τ.Ε.I. Λογιστικής
-    Άριστη γνώση Η/Y
-    Πολυ καλός γνώστης της Αγγλικής Γλώσσας (επιθυμητή μια δευτερη ξένη γλώσσα)
-    Ηλικία 25-30
-    Προῦπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση.
-    Διαθέτει ομαδικό πνευμα.
-    Αριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
-    Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.

Παροχές

Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και παροχών, ένα δυναμικό, δημιουργικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας, συνεχή εκπαίδευση και ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης.