Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2024

Χειριστές Ταχύπλοου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΑΤΣΙ | Κύπρος

Η InGlobe για λογαριασμό επιχείρησης με ενοικίαση σκαφών/ ταχύπλοων , αναζητά 3 άτομα υποψήφιο/υποψήφια για την καλοκαιρινή σεζόν 2024 για την κάλυψη της θέσης:

Χειριστή Ταχύπλοου σε σκάφη αναψυχής, με σχετική εμπειρία στο αντικείμενο.

Ο σχεδιασμός της επόμενης χρονιάς για εμάς ξεκίνησε ,

γίνε μέλος της μεγάλης οικογένειας μας, μια καριέρα στον θαλάσσιο τουρισμό σε περιμένει .

Βραβευμένη Ναυτική Εταιρεία Τουρισμού Αναψυχής , αναζητά προσωπικό παροχής υπηρεσιών VIP σκαφών για την σεζόν 2024

Προορισμός : Κύπρος , Μαρίνα Λατσί ,Επαρχία Πάφου
Συμβόλαιο : η επιχείρηση προσφέρει 2 ειδών συμβόλαια Εποχιακό & Ολόχρονο / Μόνιμη Απασχόληση
Αρμοδιότητες: φουσκωτά ταχύπλοα , σκάφη.

Η εταιρεία αναζητά δυναμικά και πειθαρχημένα άτομα με αγάπη για τη θάλασσα και μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια και στη πιστή τήρηση διαδικασιών και πρωτοκόλλου , πρόσχαρο χαρακτήρα με έφεση στην εξυπηρέτηση υψηλών προδιαγραφών υπηρεσιών, επίσης βασικές γνώσεις συντήρησης σκαφών, και χειρισμού εργαλείων.

Οι Χειριστές των σκαφών μας , είναι υπεύθυνοι για την άνετη και υψηλού επιπέδου παροχής υπηρεσιών στους πελάτες της εταιρείας, οι οποίοι είναι επί το πλείστον οικογένειες με παιδιά και ναυλώνουν τα σκάφη της εταιρείας για περιορισμένης έκτασης και διάρκειας κρουαζιέρες.

Η απασχόληση αφορά φουσκωτά σκάφη. Η επιχείρηση μπορεί να δεχθεί και ζευγάρι για τους καλοκαιρινούς μήνες , εφόσον έχει προνοήσει για τη διαμονή.

Οι υποψήφιοι υποδέχονται τους πελάτες , γίνεται η ανάλογη ενημέρωση όσο αφορά τη χρήση του σκάφους αλλά και για τις κοντινές παραλίες / προορισμούς που μπορεί ένας πελάτης να θέλει να επισκεφτεί, όπως και η παροχή πληροφοριών προς τους πελάτες για ιστορικά , περιβαντολλογικά στοιχεία της διαδρομής και της περιοχής και φυσικά την ασφαλή και επισταμένη διακυβέρνηση του σκάφους και τη διατήρηση του σε υψηλά επίπεδα συντήρησης και εμφάνισης.

Επίσης προσφέρεται η ανάλογη βοήθεια κατά την παράδοση -παραλαβή των σκαφών από και προς τους πελάτες προς την βάση. Τα σκάφη με το που επιστρέψουν στη βάση της επιχείρησης πρέπει να καθαριστούν επιμελώς και να γίνει ο ανάλογος έλεγχος ώστε να είναι έτοιμα για χρήση στον επόμενο πελάτη.

 Η εταιρεία δίνει ιδιαίτερη έμφαση και προσοχή στην άψογη παροχή υπηρεσιών, την εμφάνιση , συμπεριφορά και επαγγελματισμό του προσωπικού της και οι ιδανικοι υποψήφιοι θα πρέπει να πληρούν τα παραπάνω κριτήρια.

Η επιχείρηση μπορεί να δεχτεί υποψηφίους που δεν έχουν ιδιαίτερη προϋπηρεσία εφόσον υπάρχει εκπαίδευση αρκεί ο υποψήφιος να αγαπά τη θάλασσα και τα σκάφη. Επίσης ο υποψήφιος μπορεί να είναι ναυαγοσώστης /ναυαγοσώστρια που διαθέτει δίπλωμα χειριστή ταχυπλόου και τον ενδιαφέρει να εργαστεί σε εταιρεία ενοικίαση σκαφών.

  • Όρεξη για εργασία.
  • Αγάπη για τη θάλασσα
  • Ευχάριστη και επικοινωνιακή προσωπικότητα
  • Πειθαρχία , τήρηση διαδικασιών , λειτουργία σε δομημένο ιεραρχικά περιβάλλον
  • Εξοικείωση με τη θάλασσα αποτελεί ιδιαίτερα ενισχυτικό προσόν
  • Αγγλικά Απαραίτητα ,
  • Ρωσικά ή κάθε άλλη γλώσσα είναι ενισχυτικά.
  • Δίπλωμα οδήγησης ενισχυτικά

Τα σκάφη ελλιμενίζονται σε μεγάλη μαρίνα και επιστρέφουν σ΄αυτή στο τέλος κάθε ημέρας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άδεια χειριστή ταχύπλοου σκάφους
  • Εμπειρία και τεχνικες γνωσεις στην συντηρηση
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή υγεία και σωματική αντοχή
  • Ευχάριστη διάθεση
  • Υπευθυνότητα και εντιμότητα
  • Σχετική εμπειρία στο αντικείμενο
  • Συνέπεια
  • Ομαδικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας υπό απαιτητικές συνθήκες
Προϋπηρεσία στον τομέα Συντήρησης σκαφών, τουλάχιστον 1 έτος θα ήταν επιθυμητό .
Γίνονται Εργασίες χειμερινής συντήρησης σκαφών και το καλοκαίρι.

Παροχές

  • σταθερός μισθός 1100,00€ καθαρά (Bonus , Tips)
  • ασφάλεια {κοινωνικές ασφαλίσεις }
  • συνεχής εκπαίδευση
  • επαγγελματική εκπαίδευση σε ένα ασφαλές και ομαδικό περιβάλλον
  • Διαμονή
Ότι προβλέπει η Κυπριακή Νομοθεσία