Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Βοηθός λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική εταιρία με ειδίκευση στην κατασκευή μεταλλικών κτιρίων & έδρα στην Πάτρα ζητά για πλήρη απασχόληση Βοηθό λογιστή ΤΕ/ΠΕ.

Περιγραφή - Αρμοδιότητες:

  • Τιμολόγηση και έκδοση παραστατικών
  • Έλεγχος παραγγελιών προμηθευτών - Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού/εξωτερικού
  • Ενημέρωση τιμοκαταλόγων των προμηθευτών με τις αλλαγές τιμών - Σύνταξη πινάκων κοστολόγησης
  • Διαχείριση επικοινωνίας πελατών και εξωτερικών συνεργατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής, Οικονομικών ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Εργασιακή εμπειρία 3 - 5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση χρήση Η/Υ (Word, Excel, Internet, Outlook)
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες με προσοχή στη λεπτομέρεια, επικοινωνιακές ικανότητες, διεκπεραίωση εργασιών με διαφορετικές προθεσμίες σε περιβάλλον απαιτητικό και γρήγορων ρυθμών.
  • Καλή γνώση αγγλικών

Παροχές

  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Μόνιμη θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης - Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.