Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2016

Junior Accountant (Σύμβαση Ορισμένου Χρόνου) (κωδικός θέσης: S-722/57768)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Καταχωρίσεις λογιστικών εγγραφών

·      Συμφωνίες υπολοίπων πελατών - προμηθευτών

·      Συμφωνία τραπεζών

·      Έκδοση και καταχώριση τιμολογίων

·      Διεκπαιρέωση τραπεζικών πληρωμών και εμβασμάτων

·      Καταχώριση και διαχείριση επιταγών

·      Δημιουργία ad hoc οικονομικών αναφορών

·      Υποστήριξη των εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

·      Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ΑΕΙ (Λογιστικής, Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής κατεύθυνσης)

·      Προϋπηρεσία ενός (1) έως τριών (3) ετών σε αντίστοιχη θέση, ιδανικά σε πολυεθνικό περιβάλλον

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office (ιδίως Excel)

·      Εξοικείωση με λογιστικά προγράμματα/ ERP

·      Υπευθυνότητα και συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

·      Οργανωτικότητα και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον