Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/12/2015

Βοηθός Λογιστή (Παλλήνη)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Βοηθός Λογιστή (Παλλήνη) (Κωδ. θέσης: S-722/56285)

Περιγραφή Θέσης
• Καταχώρηση εγγράφων στα πλαίσια του ΚΦΑΣ, ΕΛΓΣ, ΕΛΠ και των λοιπών φορολογικών και ασφαλιστικών υποχρεώσεων
• Έκδοση και καταχώρηση τιμολογίων
• Προετοιμασία και υποβολή φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ) και μισθοδοσίας
• Παρακολούθηση των ταμειακών ροών της εταιρείας
• Τραπεζικές συναλλαγές, πληρωμές εσωτερικού/εξωτερικού
• Συμφωνίες τραπεζών, προμηθευτών, πελατών
• Διαχείριση επιταγών
• Διαχείριση ταμείου

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η ΤΕΙ/ΑΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε αντίστοιχη θέση εργασίας σε εμπορική μηχανογραφημένη επιχείρηση
• Πολύ καλή γνώση φορολογικής και εργατικής νομοθεσίας
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
• Πολύ γνώση των εφαρμογών του MS Office suite
• Πολή καλή γνώση ERP προγράμματος (επιθυμητά Entersoft)
• Ομαδικό πνεύμα εργασίας
• Οργανωτικότητα, έμφαση στην λεπτομέρια

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Φιλικό περιβάλλον εργασίας
• Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον