Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Maitre

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΑΣΟΣ

Το Royal Paradise beach resort & SPA 5 αστέρων βρίσκεται στην Θάσο αποτελείται από 77 δωμάτια – σουίτες, κτισμένο σε έκταση 25 στρεμμάτων στον όρμο Ρωσογκρεμό στον Ποτό της Θάσου, ζητά να στελεχώσει τη θέση του MAITRE της ξενοδοχειακής μονάδας.

Περιγραφή Θέσης

  • Επίβλεψη για την ομαλή λειτουργία του εστιατορίου και του bar
  • Προγραμματισμός της εργασίας του προσωπικού
  • Εκπαίδευση, οργάνωση και συντονισμός της ομάδας
  • Πρόβλεψη του προσωπικού της παραγωγής και συμμετοχή στις σχετικές προσλήψεις
  • Πρόβλεψη των εργαλείων και σκευών του εστιατορίου
  • Μηνιαία απογραφή των τμημάτων του εστιατορίου
  • Συμμετοχή στις συναντήσεις των τμημάτων
  • Διαχείριση κόστους εργατικών και υλικών
  • Επίτευξη στόχου πωλήσεων
  • Χειρισμός παραπόνων, επιθυμιών ή κριτικής των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εστιατόριο ή ξενοδοχείο 4* ή 5*
  • Άριστη γνώση διαδικασίας HACCP
  • Άριστη Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δημιουργικό πνεύμα και ομαδική προσωπικότητα
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Άριστη γνώση κρασίου

Επιθυμητά Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
  • Γνώση 2ης ξένης γλώσσας

Διαθέσιμες συστάσεις εφόσον ζητηθούν.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρη ασφάλιση
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία(εφόσον χρειαστεί)
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.