Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/09/2015

Ψυχίατρος / Αναπληρωτής Ιατρικού Διευθυντή

Υγεία

Πόλη Αυστρία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία μας για λογαριασμό μεγάλης Κλινικής Αποκατάστασης στον τομέα της Ψυχικής Υγείας με έδρα την Αυστρία, αναζητά να καλύψει τη θέση του: Ψυχιάτρου / Αναπληρωτή Ιατρικού Διευθυντή

Η Κλινική Αποκατάστασης Ψυχικής Υγείας είναι ένας από τους πρωτοπόρους στην ψυχιατρική αποκατάσταση στην Αυστρία και ξεχωρίζει για την υψηλή ποιότητα των υπηρεσιών υγείας που συνεχώς αναπτύσσει.

Αρμοδιότητες
- Με τον διευθυντή, θα είναι υπεύθυνοι για ολόκληρο τον ψυχιατρικό τομέα κλινικής αποκατάστασης.
- Ανάλυση και αξιολόγηση των ευρημάτων για τη διάγνωση της φύσης και την έκταση της ψυχικής διαταραχής.
- Σχεδιασμός εξατομικευμένης φροντίδας.
- Συνεργασία με τους υπόλοιπους γιατρούς και κοινωνικούς λειτουργούς για την πρόοδο της θεραπείας των ασθενών.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Ιατρικής με ειδίκευση στην Ψυχιατρική
• Προϋπηρεσία 3+ χρόνια σε αντίστοιχη θέση αναπληρωτή διευθυντή.
• Άριστη γνώση γερμανικής γλώσσας
• Η ομαδικότητα και η ανθρωποκεντρική προσέγγιση των ασθενών είναι απαραίτητο προσόν.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ενδιαφέρουσες προοπτικές για την επαγγελματική ανάπτυξη.