Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/11/2015

Υπεύθυνοι Πωλήσεων (έδρα Καλαμάτα & Σπάρτη)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρίας που δραστηριοποιείται στο χώρο των καταναλωτικών προϊόντων, αναζητά δύο (2) άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Υπεύθυνοι Πωλήσεων (έδρα Καλαμάτα & Σπάρτη) (κωδ. θέσης: S-722/55877)

Περιγραφή Θέσης

  • Προώθηση καταναλωτικών προϊόντων σε καταστήματα λιανικής και ειδικά κανάλια πώλησης στην περιοχή ευθύνης
  • Παρακολούθηση αποθέματος με σκοπό την ελαχιστοποίηση καταστάσεων OOS
  • Συνεργασία με διάφορα τμήματα της εταιρίας με σκοπό τη βελτιστοποίηση της εξυπηρέτησης προς τους πελάτες και την εφαρμογή των διαδικασιών της εταιρίας
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και σύνταξη αναφορών
  • Εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής
  • Διαπραγμάτευση και συμφωνία όρων εμπορικής συνεργασίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτοι Κολλεγίου/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ, ιδανικά Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση σε FMCG εταιρία και σε αγορά μικρής λιανικής
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό και tablet
  • Δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον