Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/02/2015

Οδηγοί – Ανεφοδιαστές

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εταιρείας εμπορίας πετρελαιοειδών προϊόντων που δραστηριοποιείται σε Περιφερειακά Αεροδρόμια ως φορέας επίγειας εξυπηρέτησης και ανεφοδιασμού καυσίμων και λαδιών, αναζητά να προσλάβει άτομα για τη θέση Οδηγού - Ανεφοδιαστή στο Αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης.

Κύρια καθήκοντα
• Παραλαβή, αποθήκευση, διαχείριση και ανεφοδιασμός αεροσκαφών με καύσιμα αεροπορικού τύπου, με χρήση ειδικών οχημάτων ανεφοδιασμού (Refuellers)
• Διεξαγωγή ελέγχων και τήρηση αρχείων ασφαλείας και ποιότητας, βάσει διαδικασιών και λειτουργίας συντήρησης της εταιρίας
• Εισαγωγή δεδομένων παραδόσεων καυσίμων στο πληροφοριακό σύστημα της εταιρίας (SAP)

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
• Απολυτήριο λυκείου
• Επαγγελματικό δίπλωμα οδήγησης Ε' κατηγορίας
• Κατοχή πιστοποιητικού ADR
• Ευχέρεια στην επικοινωνία της Αγγλικής γλώσσας

Θα συνεκτιμηθούν ως επιπλέον προσόντα:
• Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Μηχανολογίας - Ηλεκτρολογίας
• Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία σε εταιρία ανεφοδιασμού αεροσκαφών με καύσιμα
• Τεκμηριωμένη γνώση Αγγλικών (FCE)
• Τυχόν προηγούμενη εμπειρία στην υποστήριξη συστημάτων ISO 9001 - 14001 - 18001 στα αεροπορικά καύσιμα

Παροχές

Παρέχεται ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός