Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/04/2016

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ MARKETING ΟΜΙΛΟΥ

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Μεγάλος Όμιλος Παροχής Εκπαίδευσης, ζητά να προσλάβει για την Αθήνα

 «Διευθυντή Marketing»

Περιγραφή Θέσης

  • Σχεδιασμός και υποστήριξη των εμπορικών στόχων σε συνεργασία με τη Διοίκηση
  • Προώθηση της υλοποίησης της στρατηγικής Marketing για την επίτευξη των στόχων
  • Συνεχή ενημέρωση για τις τάσεις της αγοράς και τον ανταγωνισμό.
  • Σχεδιασμός και έλεγχος  της διαφημιστικής εκστρατείας προώθησης των προϊόντων και υπηρεσιών του Ομίλου με όλα τα σύγχρονα μέσα και εργαλεία διαφήμισης.
  • Ανάλυση, ποιοτικός και ποσοτικός έλεγχος της απόδοσης των δραστηριοτήτων του τμήματος.
  • Προετοιμασία του προϋπολογισμού ανά έργο και ανάλυση του κόστους
  • Επίβλεψη και έλεγχος της διαχείρισης των online Marketing ενεργειών (banners, newsletters, social media)
  • Αναλυτική έρευνα αγοράς για τα υπάρχοντα αλλά και νέα προϊόντα και υπηρεσίες
  • Επανασχεδιασμός των προϊόντων/υπηρεσιών ή και σχεδιασμός νέων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Επιθυμητός ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών με κατεύθυνση το Marketing.
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια προϋπηρεσία σε Διευθυντικές θέσεις στον τομέα του Marketing. Θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι με εμπειρία στο χώρο της εκπαίδευσης.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • ΆριστηγνώσηχρήσηςΗ/Υ – MS Office
  • Άριστες ηγετικές, διοικητικές, διαπραγματευτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Στρατηγική σκέψη
  • Άριστη απόδοση υπό πίεση
  • Εμπειρία στη διαχείριση κρίσεων και κινδύνων (Risk Management)
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικές μηνιαίες αποδοχές
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης