Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/03/2024

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη PRAKTIKER | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

To Ammon Zeus Hotel στην Καλλιθέα Χαλκιδικής είναι ένα ιστορικό πολυτελές 5* ξενοδοχείο. Μετρώντας επτά δεκαετίες φιλοξενίας ξαναγράφουμε τον θρύλο του Άμμωνα Δία.

Αναζητούμε για την μόνιμη συνεργασία :
ΛΟΓΙΣΤΗΣ/ΣΤΡΙΑ

Τοποθεσία :ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (περιοχή Praktiker)
Απασχόληση: 12μηνη

Βασικές αρμοδιότητες :

  • Διαχείριση ταμείων , επιταγών
  • Καταχωρήσεις δαπανών – εξόδων – πληρωμών
  • Γέφυρα εμπορικού – λογιστικής , έλεγχος διασύνδεσης προγραμμάτων
  • Συμφωνίες πελατών – προμηθευτών
  • Διαχείριση όψεως : συμφωνίες , πληρωμές , μεταφορές, ενημέρωση καρτελών πελατών -προμηθευτών
  • Χειρισμός εφαρμογών όπως ΣΕΠΕΝΕΤ, taxis , e-send
  • Λογιστική παρακολούθηση μισθοδοσίας – καταχώρηση άρθρων & συμφωνίες
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών , επικοινωνία στην αγγλική γλώσσα
  • Παρακολούθηση προκαταβολών και εισπράξεων των κρατήσεων μέσω εφαρμογών όπως web hotelier/booking/expedia
  • Λογιστική υποστήριξη της υποδοχής και των υπολοίπων τμημάτων του ξενοδοχείου
  • Παρουσιολόγιο εργαζόμενων/καταχώρηση αδειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης εκπαίδευση Λογιστική ή Οικονομικών
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση σε ξενοδοχείο 5 αστέρων, 5+ ετών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ , προγράμματα Outlook , Excel
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικότητα στην εργασία και επαγγελματική συμπεριφορά
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση, ομαδικότητα και προσήλωση στους στόχους που τίθενται καθώς και προσαρμοστικότητα σε ταυτόχρονες πολλαπλές ενέργειες-εργασίες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
Το Ammon Zeus στοχεύει στην εξέλιξη των ανθρώπων του και δημιουργεί ένα θετικό περιβάλλον με κίνητρα . Στόχος μας το υψηλότερο επίπεδο υπηρεσιών