Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/4/2024

Cook

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΝΙΑ

Περιγραφή

Ζητείται Μάγειρας για ξενοδοχείο στα Χανιά.

Κύριες αρμοδιότητες:

• Προετοιμασία χώρου εργασίας και εκτέλεση καθηκόντων κατά την έναρξη και το τέλος γευμάτων
• Έλεγχος των προϊόντων για την ποιότητά τους
• Ενημέρωση του Head Chef για ελλείψεις σε πρώτες ύλες
• Αποτελεσματικότητα στα ζητούμενα χρονικά πλαίσια, συνδυάζοντας παράλληλες εργασίες
• Προετοιμασία πρώτων υλών και εκτέλεση οδηγιών Chef.
• Οργάνωση εργαλείων και σκευών μαγειρικής (μαχαίρια, τηγάνια, κατσαρόλες κ.ά.) των αποθηκευτικών χώρων
• Υπευθυνότητα και καθαριότητα πόστου (σχάρα, τηγάνι, τεμαχισμός, φούρνος κ.ά.)
• Συμμόρφωση τις οδηγίες του F&B manager, του Chef ή του άμεσου προϊσταμένου του/της.

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχίο μαγειρικής
    • Τουλάχιστον 2 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας σε κουζίνα είτε σε εστιατόριο all inclusive σε ξενοδοχειακό περιβάλλον ( όχι για φοιτητές)
    • Γνώση νέων γαστρονομικών πρακτικών και τάσεων
    • Εμπειρία σε διαφορετικά στυλ κουζίνας (π.χ. ιταλική, κινεζική, κ.λ.π.)

    Αναγκαίες δεξιότητες:
    • Ικανότητα εκτέλεσης οδηγιών
    • Επαγγελματισμό
    • Τήρηση κανόνων υγιεινής
    • Κριτική σκέψη, συνέπεια, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
    • Αυτοέλεγχος, ευελιξία και προσαρμοστικότητα στην πίεση και υψηλής ποιότητας υπηρεσία σε πολυτελές περιβάλλον
    • Πνεύμα ομαδικότητας

    Παροχές

    Τα Μare Blue Suites προσφέρουν ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σε ένα δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας. Η διαμονή και σίτιση καλύπτονται.

    Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

    Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.