Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/04/2024

Σέρβις

Εστίαση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση

Ζητείται σερβιτόρος-α για full η part-time με πρωινό ωράριο (8:30-4:30 ή 9:30-5:30) σε κατάστημα καφέ-εστίασης στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών διερευνώντας τις ανάγκες τους και πρόταση των κατάλληλων προϊόντων που εξυπηρετούν τις απαιτήσεις τους.
  • Παροχή υψηλού επίπεδου εξυπηρέτησης σε κάθε πελάτη ξεχωριστά, σύμφωνα με το εταιρικό μοντέλο εξυπηρέτησης.
  • Άριστη γνώση όλων των προϊόντων καθώς και των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών και στοιχείων διαφοροποίησης κάθε προϊόντος (συστατικά, αλλεργιογόνα, προέλευση).
  • Ανάπτυξη διαπροσωπικών σχέσεων με τους πελάτες για ενίσχυση της ικανοποίησης τους από την αγοραστική εμπειρία.
  • Έλεγχος αναλωσίμων παραγγελιών (καλαμάκια, χαρτοπετσέτες κ.ά.) και εφοδιασμός σε περίπτωση έλλειψης και ενημέρωση του Υπευθύνου Καταστήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 1-2 έτη σε αντίστοιχη θέση.
  • Επιθυμητό πτυχίο από Επισιτιστικές Σχολές ή Σχολές τουριστικών επαγγελμάτων ή παρεμφερές αντικείμενο.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Γνώσεις κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας, HACCP.
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Πελατοκεντρικό προφίλ.
  • Όρεξη για εργασία.
  • Επαγγελματισμός και υπευθυνότητα.
  • Ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα.
  • Ομαδικότητα και ικανότητα συνεργασίας.
  • Ικανότητα απόδοσης σε συνθήκες πίεσης.
  • Ικανότητα προφορικής και γραπτής επικοινωνίας.
  • Ικανότητα πολύωρης ορθοστασίας.
  • Ικανότητα χειρισμού επαγγελματικού εξοπλισμού (σύστημα παραγγελιοληψίας κ.α.).

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.