Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
06/05/2024

FINANCIAL MANAGER

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Τα YAVA FITNESS CENTERS, η μεγαλύτερη και πλέον αναγνωρίσιμη αλυσίδα γυμναστηρίων στην Ελλάδα, στο πλαίσιο της ανάπτυξής της αναζητά έμπειρο και δυναμικό στέλεχος για την κάλυψη της θέσης Financial Manager στο κέντρο της Αθήνας.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, υλοποίηση και επίβλεψη της χρηματοοικονομικής στρατηγικής της εταιρίας
  • Επίβλεψη των ταμειακών ροών και διασφάλιση επαρκούς ρευστότητας για τις λειτουργικές ανάγκες της εταιρίας
  • Προετοιμασία και σύνταξη εκθέσεων οικονομικών επιδόσεων και προβλέψεων σε τακτική βάση με στόχο την ανάλυση των επιδόσεων και τον εντοπισμό πιθανών κινδύνων, αλλά και οικονομικών ευκαιριών για την εταιρία
  • Διαμόρφωση και επίβλεψη του πληροφοριακού συστήματος οικονομικών της εταιρείας
  • Διαρκής συνεργασία και καθοδήγηση προς όλους τους εργαζομένους του λογιστηρίου
  • Συμβολή στον προγραμματισμό και την υλοποίηση στρατηγικών πρωτοβουλιών και έργων
  • Τήρηση του νόμου και των πολιτικών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση με ισχυρό χρηματοοικονομικό υπόβαθρο
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στη Λογιστική ή τα Χρηματοοικονομικά
  • Άριστη γνώση των εταιρικών οικονομικών και λογιστικών αρχών και της νομοθεσίας
  • Καλές οργανωτικές δεξιότητες, εμπειρία και ικανότητες στη διαχείριση χρόνου
  • Άριστη γνώση χειρισμού υπολογιστών, και εφαρμογών ERP και MS Office
  • Ικανότητα διαχείρισης, παρακίνησης, έμπνευσης και ανάπτυξης ανθρωπίνου δυναμικού
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ικανότητα διαχείρισης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης σε έναν δυναμικά εξελισσόμενο οργανισμό

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.