Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/4/2024

Τεχνικός Η/Υ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΑΡΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Τεχνικός Η/Υ από εταιρεία παροχής λύσεων Πληροφορικής με έδρα την Πάρο.

Περιγραφή Θέσης:

  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση και συντήρηση συστημάτων πληροφορικής
  • Εγκατάσταση περιφερειακών συσκευών και εξοπλισμού δικτύου
  • Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων λογισμικού και υλικού για τους τελικούς χρήστες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης μέσω τηλεφώνου, email και δια ζώσης

Απαραίτητα Προσόντα

Υπολογιστικά συστήματα

  • Απαραίτητη γνώση επίλυσης προβλημάτων σε λειτουργικά Microsoft Windows XP, 7,10,11
  • Βασικές γνώσεις TCP/IP
  • Επίλυση προβλημάτων σύνδεσης στο τοπικό δίκτυο και στο ασύρματο διαδίκτυο. Εγκατάσταση περιφερειακού εξοπλισμού.
  • Απαραίτητη γνώση επίλυσης προβλημάτων σε εφαρμογές γραφείου (Παραμετροποιήσεις υποστηριζόμενου λογισμικού, MS Office 365, Antivirus)
  • Επανεγκατάσταση λογισμικού κτλ.
  • Επίλυση προβλημάτων σε Hardware σε Η/Υ
  • Προϋπηρεσία σε κάτι αντίστοιχο τον τελευταίο χρόνο
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπαιδευτικό υπόβαθρο Απολυτήριο ΙΕΚ -ΤΕΙ τεχνολογικής κατεύθυνσης
  • Καλή ανάγνωση και κατανόηση τεχνικών κειμένων στα Αγγλικά
  • Παρακολούθηση σεμιναρίων σχετικά με το τεχνικό γνωστικό υπόβαθρο θα ληφθούν υπόψη

Χαρακτηριστικά προσωπικότητας

  • Ευχάριστος-ήρεμος
  • Επικοινωνιακός με τους πελάτες αλλά και τους συνεργάτες
  • Ανοιχτός σε καινούριες γνώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πάθος για τελειότητα
  • Ισχυρή αντίληψη χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

  • Η θέση αφορά Σύμβαση Αορίστου Χρόνου , οκτάωρης εργασίας
  • Ελκυστικές αποδοχές
  • Συνθήκες πλήρους αξιοποίησης και αναγνώρισης των γνώσεων και ικανοτήτων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.