Ζητούνται Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Εξυπηρέτησης Πελατών για δημοφιλές brand στην Αθήνα

Εργασία

28/8/2018 11:51:00 πμ

Μήπως η επικοινωνία είναι το δυνατό σας σημείο;

Είναι η μητρική σας γλώσσα τα Γερμανικά;

Μπορείτε να τη χειριστείτε άριστα τόσο στον προφορικό όσο και στο γραπτό λόγο;

Μεγάλη πολυεθνική εταιρεία διαχείρισης επιχειρήσεων αναζητά άμεσα προσωπικό για τις θέσεις των Γερμανόφωνων Συμβούλων Εξυπηρέτησης Πελατών για λογαριασμό δημοφιλούς brand στο χώρο του eCommerce.

Περιοχή Εργασίας: Κέντρο, Αθήνα

Αρμοδιότητες θέσης:
  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων (όχι τηλεφωνικές πωλήσεις)
  • Διαχείριση ερωτημάτων και παροχή πληροφοριών που αφορούν υπηρεσίες και προϊόντα
Απαραίτητα προσόντα
  • Μητρική γλώσσα τα Γερμανικά ή άριστη γνώση της γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους στο χώρο της εξυπηρέτησης πελατών, των πωλήσεων λιανικής, σε τηλεφωνικές υπηρεσίες κλπ.
  • Ισχυρές δεξιότητες στην τηλεφωνική επικοινωνία και ενεργητική ακρόαση
Η εταιρεία προσφέρει:
  • Εργασία πλήρους απασχόλησης Αορίστου Χρόνου
    • Δευτέρα – Σάββατο, πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση εντός του ωραρίου 09.00 - 20.00.
    • 10% bonus επί του μισθού
    • Μισθός: €1100 μικτά
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση μετά το πρώτο τρίμηνο
  • Κουπόνια εστιατορίων μετά το πρώτο δίμηνο

Τοποθεσία: Κέντρο Αθήνας - Άμεσα προσβάσιμο με τα ΜΜΜ

Αποστολή Βιογραφικών έως 31 Αυγούστου 2018

Σας ενδιαφέρει η θέση;
Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας στο cv@jobfind.gr
αναφέροντας στο θέμα "Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Εξυπηρέτησης Πελατών"