Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/12/2022

Υπεύθυνος Logistics Center

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H MACON A.T.E.E., μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο των δομικών υλικών, που εισάγει, διανέμει και υποστηρίζει τεχνολογικά προηγμένα δομικά υλικά και συστήματα για λειτουργικά και αισθητικά αναβαθμισμένες κατασκευές, με ηγετική παρουσία στον χώρο και πανελλαδική δραστηριότητα, αναζητά Υπεύθυνο Logistics Center.
Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός φορτώσεων, ετοιμασία παραγγελιών, διαχείριση logistics center
  • Έλεγχος αποθεμάτων
  • Διευθέτηση εισαγωγών
  • Stock planning
  • Αντιστοίχιση εμπορευμάτων και barcodes

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΑΕΙ/ΤΕΙ) ή Logistics Management
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση ευθύνης σε κέντρο διανομής μεγάλης εταιρείας
  • Δυναμικότητα, υπευθυνότητα, ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης και επικοινωνίας
  • Αντοχή υπό συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα διαχείρισης και καθοδήγησης μεγάλης ομάδας
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις τιμολόγησης και έκδοσης παραστατικών
  • Εξαιρετική γνώση Η/Υ, ERP και πληροφοριακών συστημάτων

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχής εξέλιξη