Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/1/2023

Σύμβουλος Eνοικίασης Aυτοκινήτων AVIS - Πρακτική Άσκηση

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ | ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πρακτική
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Avis αποτελεί παγκόσμια δύναμη και βρίσκεται στην κορυφή του κλάδου της ενοικίασης αυτοκινήτου. Δραστηριοποιείται στην Ελλάδα από το 1960, με ένα διευρυμένο δίκτυο από 80 σταθμούς ενοικίασης και με στόλο 35.000 αυτοκινήτων στην Ελλάδα.

Η Avis αναζητά

Σύμβουλο Ενοικίασης Αυτοκινήτων - Πρακτική Άσκηση

Σύντομη περιγραφή

Ο Σύμβουλος Ενοικίασης Αυτοκινήτων ολοκληρώνει με επιτυχία την διαδικασία ενοικίασης, εξασφαλίζει μια θετική εμπειρία εξυπηρέτησης και προωθεί τα εταιρικά προϊόντα και υπηρεσίες στους πελάτες.

Αρμοδιότητες

• Παροχή εξαίρετης εξυπηρέτησης πελατών σε κάθε ενοικίαση αυτοκινήτου με στόχο τόσο την αύξηση των πωλήσεων όσο και την δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες

• Προώθηση επιπρόσθετων προϊόντων και υπηρεσιών πέραν της ενοικίασης με στόχο την βελτιστοποίηση της εμπειρίας του πελάτη

• Ενεργή συμμετοχή στη λειτουργία του σταθμού και παροχή προτάσεων για βελτίωση της απόδοσης

• Παρακολούθηση και επίλυση παραπόνων σε συνεργασία με τα αντίστοιχα τμήματα της εταιρίας με σκοπό την ενίσχυση της εξυπηρέτησης πελατών και την δημιουργία “πιστών” πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κατεύθυνση στα Τουριστικά Επαγγέλματα ή την Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Οργάνωση και διαχείριση χρόνου
  • Υπευθυνότητα, πρωτοβουλία και αυτονομία

Παροχές

  • Ευχάριστο, σύγχρονο και προσεγμένο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Διαρκής ανάπτυξη κι εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχές και κίνητρα επιβράβευσης
  • Διαμονή (Σκιάθος)