Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/7/2020

Make up artist

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Make Me Up επιθυμεί να εντάξει στο προσωπικό της κοπέλα, για το κατάστημα της στην Θεσσαλονίκη, Make up artist λιανικής πώλησης και εξυπηρέτησης πελατών χονδρικής και λιανικής,

Mε τις ακόλουθες αρμοδιότητες:

  • Πώληση & προώθηση των εμπορευμάτων
  • Παροχή υπηρεσιών μακιγιάζ
  • Διασφάλιση της σωστής εκτέλεσης των διαδικασιών
  • Διαχείριση ταμείου
  • Ανεφοδιασμός ραφιών/συρταριών σε συνεργασία με τον υπεύθυνο παραγγελιών & αποθήκης
  • Τήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Εσωτερικές πωλήσεις/προώθηση νέων προϊόντων ή/και προσφορών σε υπάρχοντες πελάτες χονδρικής
  • Διαχείριση παραπόνων
  • Συμμετοχή στις απογραφές εμπορευμάτων
  • Αξιολόγηση πελατών / αγοράς, ανταγωνισμού
  • Έρευνα αγοράς προμηθευτών εισήγηση επιλογής και αγοράς προϊόντων για τις κατηγορίες που αφορούν το κατάστημα
  • Έρευνα για τις ανάγκες των υπαρχόντων και δυνητικών πελατών
  • Τήρηση των απαιτήσεων ποιότητας, εξυπηρέτησης πελατών, υγιεινής και ασφάλειας.
  • Διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας του καταστήματος
  • Συμμετοχή στη διοργάνωση και υλοποίηση εκδηλώσεων, εκθέσεων και τηλεοπτικών παρουσιάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου Αισθητικής/Make up Artist
  • Επιθυμητή ύπαρξη πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ στο επιστημονικό πεδίο της Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε θέση διοίκησης καταστήματος λιανικής πώλησης και εξυπηρέτησης πελατών χονδρικής πώλησης
  • Άριστη γνώση χειρισμού εμπορικών προγραμμάτων, MS Office, e-mail clients, internet
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Επιθυμητή η γνώση και μίας δεύτερης ξένης γλώσσας.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα διαπραγμάτευσης
  • Ικανότητα στην ταυτόχρονη εκτέλεση εργασιών
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Οργανωτικό πνεύμα
  • Ομαδικότητα και ευελιξία
  • Δημιουργική σκέψη
  • Ηγετική συμπεριφορά

*** Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες, όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με επισυναπτόμενη φωτογραφία.