Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/2/2021

Μηχανικός πωλήσεων σε εταιρία θέρμανσης - ψύξης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Electronica A.E. ζητεί Μηχανικό πωλήσεων για το κατάστημά της στη Χαριλάου Θεσσαλονίκης.

Τα κύρια καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Πωλήσεις B2B και B2C προϊόντων ψύξης & θέρμανσης
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου στο κατάστημα και σε αυτοψίες εκτός.
  • Μελέτες εγκαταστάσεων θέρμανσης (αέριο, πετρέλαιο, αντλίες θερμότητας κλπ) πριν την πώληση
  • Μελέτες εγκαταστάσεων ψύξης (κλιματισμός, εξαερισμός) πριν την πώληση.
  • Μελέτες εγκαταστάσεων ηλιακών συστημάτων πριν την πώληση.
  • Διαχείριση φακέλων "Εξοικονομώ"
  • After sales εξυπηρέτηση πελατών: Επίλυση προβλημάτων και διάγνωση βλαβών.
  • Συνεργασία με τα συνεργεία εγκαταστάσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ή δίπλωμα Μηχανολόγου Μηχανικού, ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανικού Θερμοϋδραυλικών εγκαταστάσεων ή Τεχνολόγου Πετρελαίου/Φυσικού αερίου
  • Σχετική προϋπηρεσία 5 ετών
  • Ιδιαίτερο ενδιαφέρον και συνεχής ενημέρωση για τα χαρακτηριστικά των προϊόντων και τις εξελίξεις της συγκεκριμένης αγοράς.
  • Γνώση Αγγλικών
  • Ευχάριστη, προσαρμοστική και οργανωτική προσωπικότητα.
  • Ευχέρεια και μεθοδικότητα στην επίλυση προβλημάτων.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Bonus πωλήσεων
  • Προοπτικές εξέλιξης