Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/8/2019

Μηχανικός - Τεχνίτης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΟΙΝΟΦΥΤΑ | ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Τεχνίτης / Μηχανικός από βιομηχανία παραγωγής μεταλλικών εξαρτημάτων στα Οινόφυτα Βοιωτίας.

Αρμοδιότητες:
  • Υποστήριξη του τμήματος παραγωγής (Προγραμματισμός CAM, set-up συμβατικών & CNC εργαλειομηχανών).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3- 5 ετών στον κλάδο ή σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση γραπτού και προφορικού λόγου της Ελληνικής γλώσσας
  • Εμπειρία χειρισμού Η/Υ (Καλή γνώση πλατφόρμας Office)
  • Ικανότητες συνεργασίας και επικοινωνίας
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων

Θα εκτιμηθούν:

  • Πτυχίο μηχανολογίας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων 3D (Solidworks)
  • Εμπειρία σε συστήματα διασφάλισης και διαχείρισης ποιότητας
  • Εμπειρία βιομηχανικής παραγωγής και κοστολόγησης
  • Εμπειρία στο χειρισμό ERP systems (Sap, Softone κτλ)

Παροχές

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Προοπτικές εξέλιξης