Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/9/2019

Στέλεχος πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΣΥΝΤΑΓΜΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται πωλήτρια  B2B για το τμήμα της χονδρικής πώλησης από Εμπορική εταιρεία στο κέντρο της Αθήνας.

* Η υποψήφια θα εργαστεί εντός της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη του υφιστάμενου πελατολογίου.
  • Διεύρυνση του πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης του/της.
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων του τομέα του/της.
  • Αξιολόγηση της αγοράς και των νέων ευκαιριών
  • Εξυπηρέτηση των πελατών και δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης μαζί τους
  • Εφαρμογή της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Αναφορές πωλήσεων
  • Λήψη παραγγελιών και μέριμνα για το κλείσιμο των υπολοίπων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτη Λυκείου / ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε πωλήσεις b2b.
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office), θα εκτιμηθεί η γνώση προγράμματος ERP
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Μεθοδικότητα, επιμονή στην επίτευξη στόχων και ομαδική σκέψη
  • Αξιοπιστία, ακεραιότητα και ευελιξία

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών (μισθός, ασφάλιση, bonus)
  • Συνεχής εκπαίδευση

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες να στείλουν το βιογραφικό τους.