Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2021

Αισθητικός

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Αισθητικός σε δερματολογικό ιατρείο κλινικής και αισθητικής δερματολογίας στους Αμπελόκηπους Αττικής.

Αρμοδιότητες:

  • Αισθητικές εφαρμογές, συμπεριλαμβανομένου καθαρισμού προσώπου, θεραπειών ενυδάτωσης/αντιγήρανσης, χρήσης μηχανημάτων σε πρόσωπο και σώμα (ενδεικτικά RF, δερμοαπόξεση με διαμάντι, μη ενέσιμη μεσοθεραπεία κλπ.) - για πτυχιούχους ΤΕΙ χρήση laser αποτρίχωσης
  • Καθήκοντα υποδοχής και διαχείρισης επισκεπτών
  • Διαχείριση Τηλεφωνικού Κέντρου
  • Διαχείριση και οργάνωση της αλληλογραφίας, της κεντρικής διευθύνσεως email, καθώς και διαχείριση και αρχειοθέτηση εγγράφων και πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου αισθητικής ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση είναι επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη
  • Εμπειρία στο χειρισμό μηχανήματος laser αποτρίχωσης
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (σε γραπτό και προφορικό λόγο)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office
  • Επικοινωνιακός χαρακτήρας με άνεση και ευγένεια στην επικοινωνία
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών, υπευθυνότητα και εχεμύθεια
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Επιθυμία για μακροχρόνια συνεργασία με δυνατότητα εξέλιξης

Παροχές

  • Ικανοποιητικό και κλιμακούμενο πακέτο αποδοχών ανάλογα με την προϋπηρεσία και την απόδοση
  • Συνεχή επαγγελματική εκπαίδευση με δυνατότητα εξέλιξης
  • Μοντέρνο και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον
  • Υποστήριξη σε περίπτωση επιθυμίας περαιτέρω κατάρτισης