Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/1/2021

Μηχανικός Προγραμματισμού Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ | ΟΙΝΟΦΥΤΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είσαι Μηχανικός και διαθέτεις εμπειρία στον προγραμματισμό παραγωγής ; Θέλεις να εργαστείς σε μια από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες leader στον τομέα τους ;

Εάν είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων, τότε, ίσως, η θέση του Μηχανικού Προγραμματισμού Παραγωγής να είναι για σένα.

Για να μάθεις περισσότερες πληροφορίες διάβασε τη συνέχεια!

Ο Μηχανικός Προγραμματισμού Παραγωγής έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

O υποψήφιος θα στελεχώσει το Τμήμα του Κεντρικού Προγραμματισμού της εταιρίας, στο οποίο ανήκουν και οι αγορές των υλικών είτε raw materials είτε έτοιμα όπως κινητήρες, μειωτήρες, στοιχεία μηχανών, κλπ.
Προγραμματίζει & διαχειρίζεται την παραγωγή σε υπεργολάβους της εταιρείας εντός & εκτός Ελλάδος (πχ. μηχανουργεία, ελασματουργεία)
Συντονίζει τον προγραμματισμό της παραγωγής των εξαρτημάτων βάσει των σχεδίων της εταιρείας των προδιαγραφών αλλά και συνήθως των δικών τους πρώτων υλών, ώστε να διατηρεί η εταιρεία τον έλεγχο της ποιότητας
Φροντίζει για τον κατάλληλο προγραμματισμό ώστε εγκαίρως να είναι διαθέσιμα για να χρησιμοποιηθούν στην εσωτερική παραγωγική διαδικασία του εργοστασίου
Βελτιστοποιεί τις διαδικασίες με σκοπό την βέλτιστη απόδοση της παραγωγής
Έχει συνεχή επικοινωνία & συνεργασία με το τμήμα R&D της εταιρείας
Επιλύει και προλαμβάνει προβλήματα που προκύπτουν κατά την παραγωγή

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για την θέση του Μηχανικού Προγραμματισμού Παραγωγής θα πρέπει να διαθέτει:

Πτυχίο Μηχανικού ιδανικά πτυχιούχος τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης
Τουλάχιστον 1-2 έτη εργασιακής εμπειρίας σε προγραμματισμό παραγωγής ή σε τεχνικό γραφείο με εμπειρία στην διαχείριση εργολάβων ή σε τμήμα αγορών
Πολύ καλή γνώση μηχανολογικού σχεδίου, ιδιαίτερα σχεδίων εξαρτημάτων και συγκροτημάτων μηχανών
Καλή γνώση των κατεργασιών, ιδιαίτερα μηχανουργικών και ελασματουργικών
Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
Η γνώση της Γερμανικής Γλώσσας θα εκτιμηθεί
Εξοικείωση με την χρήση Η/Υ
Δυναμική προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει τα ακόλουθα στον Μηχανικό Προγραμματισμού Παραγωγής:

Καλό πακέτο αποδοχών
Εκπαίδευση
Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας
Εταιρικό πούλμαν