Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/4/2020

Αχθοφόρος (Ref: IR/GBB020)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Ikos Resorts αποτελεί μια αλυσίδα 5* ξενοδοχείων τα οποία βρίσκονται στις πιο εντυπωσιακές τοποθεσίες της Ελλάδας και της Μεσογείου. Η εξατομικευμένη εξυπηρέτηση, αυθεντική φιλοξενία αλλά και πολυτελείς παροχές προσφέρουν μια αξέχαστη εμπειρία διακοπών για τους επισκέπτες μας. Στην Ikos Resorts καθένας από εμάς συ-νεισφέρει σημαντικά στην άρτια λειτουργία των ξενοδοχείων ενώ παράλληλα αναπτύσσεται σε ένα δυναμικό πε-ριβάλλον εργασίας! Καλλιεργούμε μια κουλτούρα ομαδικότητας και προσήλωσης στην ποιότητα όπου οι άνθρω-ποί μας απολαμβάνουν να μοιράζονται έναν κοινό σκοπό: τη δημιουργία μιας αξέχαστης εμπειρίας διακοπών για τους επισκέπτες μας.

Αν σε χαρακτηρίζει η επικοινωνία, το χαμόγελο, η ομαδικότητα και θέλεις να εξελιχθείς στον κλάδο της Φιλοξενίας & του Τουρισμού, θα χαρούμε πολύ να σε καλωσορίσουμε στην ομάδα μας

Για τα 5* Ξενοδοχείο μας Ikos Oceania & Ikos Olivia αναζητούμε:
Αχθοφόρο (Ref: IR/GBB020)

Πληροφορίες θέσης
Ξενοδοχεία: Ikos Οceania & Ikos Olivia | www.ikosresorts.com/resorts/ikos-oceania/ & www.ikosresorts.com/resorts/ikos-olivia/
Περιοχή: Χαλκιδική, Ελλάδα
Σύμβαση: Πλήρες ωράριο / εποχιακή απασχόληση
Έναρξη εργασίας: Μάρτιος / Απρίλιος 2020
Κωδικός Θέσης: IR/GBB020

Καθήκοντα

  • Καλωσόρισμα των επισκεπτών με ευχάριστη διάθεση και επαγγελματισμό
  • Μεταφορά των επισκεπτών και των αποσκευών τους με χρήση club car
  • Άριστη γνώση του resort, των εγκαταστάσεων, των εκδηλώσεων και υπηρεσιών με σκοπό την παροχή πληροφοριών στους επισκέπτες
  • Συμμετοχή σε διαδικασίες του τμήματος της Υποδοχής

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία ως Αχθοφόρος ιδανικά σε 5* ξενοδοχείο
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Η καλή γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας (Ρωσικά, Γερμανικά, Γαλλικά) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Απαραίτητο δίπλωμα οδήγησης
  • Ενθουσιασμός, επαγγελματισμός και όρεξη για μάθηση και εξέλιξη σε μια διαρκώς αναπτυσσόμενη ομάδα

Παροχές

Παροχές
  • Θεωρητική και πρακτική ξενοδοχειακή εκπαίδευση
  • Διαμονή μονόκλινη ή με συγκατοίκηση, Πλήρης Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά προς την εργασία
  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης σε μια από τις πιο πολυβραβευμένες και ανεπτυγμένες εταιρίες παγκοσμίως