Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/3/2019

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Υπεύθυνος Αποθήκης - Logistics

Αναπτυσσόμενη, εξαγωγική εταιρεία Παραφαρμακευτικών προϊόντων στις Αχαρνές Αττικής με 30ετή παρουσία στον ιατρικό χώρο αναζητά Νέο, πεπειραμένο Υπεύθυνο Αποθήκης - Logistics.

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για τη ομαλή λειτουργία των αποθηκών και της διακίνησης των εμπορευμάτων. Θα έχει την ευθύνη της ορθής λειτουργίας της αποθήκης, της διαχείρισης των αποθεμάτων και παραγγελιών καθώς και της αναβάθμισης του τμήματος μέσω της εφαρμογής νέων τεχνολογιών.

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστική συμφωνία αποθεμάτων αποθηκών,
  • Φυσικός έλεγχος αποθέματος και απογραφή
  • Επιθεώρηση Εξαγωγών
  • Παρακολούθηση και καθοδήγηση συνεργατών ως προς την σωστή διαχείριση των εμπορευμάτων (συσκευασίες, barcodes, κλπ)
  • Προετοιμασία και έλεγχος παραγγελιών
Απαραίτητα Προσόντα:
  • ΑΕΙ/ ΤΕΙ / Απολυτήριο Ενιαίου Λυκείου
  • Εμπειρία σε οργανωμένο περιβάλλον αποθήκης
  • Γνώση Αγγλικών & Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης Ι.Χ
  • Τήρηση κανόνων και διαδικασιών
  • Υπευθυνότητα, οργάνωση, συνέπεια, ομαδικό πνεύμα, άριστη επικοινωνία
  • Προϋπηρεσία σε εταιρεία Logistics θα ληφθή υπόψη
  • Αυτόνομη πρόσβαση στον χώρο εργασίας
Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Αναπτυσσόμενη εταιρία με εξαγωγικό προφίλ
  • Δυνατότητες εξέλιξης