Είσοδος

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

26/08/2022

Field Sales/Store Business Development (Super Markets)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H lmw αναζητά έναν δυναμικό Field Sales/Store Development Manager, εκ μέρους ηγέτιδας εταιρείας στον τομέα της Βιομηχανίας Τροοφίμων.

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου σε Αττική & Επαρχία
  • Εφαρμογή εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων
  • Τακτικές επισκέψεις και διαρκής συνεργασία με τους πελάτες
  • Υποβολή αναφορών προς τη Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο κατεύθυνσης (Μάρκετινγκ, Διοίκηση Επιχειρήσεων κ.λπ.)
  • Προϋπηρεσία 2-4 έτη σε θέση πωλήσεων Β2Β (εμπειρία στον κλάδο των τροφίμων και επισκέψεις σε καταστήματα αλυσίδων Super Markets)
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ικανότητα προσαρμογής σε δυναμικό περιβάλλον
  • Κάτοχος διπλώματος Κατηγορίας Β

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές, οργανωτικές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Γνώση σε τεχνικές πωλήσεων
  • Επαγγελματική υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Προθυμία και συνεργατικότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και τήρησης των χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus επίτευξης στόχων, σύμβαση αορίστου χρόνου, αυτοκίνητο και κινητό τηλέφωνο.