Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/10/2016

Υπεύθυνος Καταστήματος Ηλεκτρικών Ειδών (Store Manager)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας διευρύνει την ομάδα της και αναζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Καταστήματος Ηλεκτρικών Ειδών (Store Manager).

Έδρα - Θεσσαλονίκη

Αρμοδιότητες

- Σχεδιάζει, συντονίζει και υλοποιεί την εμπορική δραστηριότητα για τα τμήματα ευθύνης του (διαχείριση ταμείου λιανικής πώλησης, διαθεσιμότητα προϊόντων, τιμολογιακή πολιτική, εμπορικές ενέργειες και προσφορές, στόχοι πωλήσεων, εξυπηρέτηση πελατών)

-  Διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης πελατών

- Εφαρμογή και παρακολούθηση της σωστής διαδικασίας ελέγχου εμπορευμάτων, παραλαβών, αποστολών, παραγγελιών και αποθεμάτων

- Διασφάλιση ελκυστικής εμφάνισης του καταστήματος, βάσει των προτύπων που του έχουν δοθεί

Απαραίτητα Προσόντα

-  3ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στο χώρο της λιανικής πώλησης

-  Άριστη γνώση Αγγλικών

- Πτυχίο ανώτερης/ανώτατης εκπαίδευσης

- Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

- Άριστες Γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή και ERP

- Άριστες διοικητικές ικανότητες και ευχέρεια στην επικοινωνία

- Υπευθυνότητα & Συνέπεια

- Ευελιξία στο ωράριο εργασίας

- Εμπειρία στη Διαχείριση ομάδων

- Ηγετικές και επικοινωνιακές ικανότητες

- Αναλυτική και στρατηγική σκέψη

- Ομαδικότητα με σκοπό την επίτευξη των στόχων

Παροχές

 Η εταιρία παρέχει

- Εργασία σε ανοικτό περιβάλλον στις νέες τεχνολογίες με προοπτικές εξέλιξης