Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/01/2021

Digital Marketing Manager (Απαραίτητη η καλή γνώση Facebook Ads & Google Ads)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Social Power με έδρα στο Μαρούσι ζητά να προσλάβει Digital Marketing Manager για τη διαχείριση των Social Media καναλιών και των διαφημιστικών λογαριασμών της.

Αρμοδιότητες

  • Δημιουργία διαφημιστικών καμπανιών Facebook Ads μέσω Business Manager καθώς και το σετάρισμα νέων πελατών
  • Παρακολούθηση και βελτιστοποίηση των διαφημιστικών προωθήσεων (monitoring, optimizing)
  • Δημιουργία καμπανιών Google Ads και βελτιστοποίηση τους
  • Χτίσιμο στρατηγικής παρουσίας στα social media ανά πελάτη
  • Reporting των analytics
  • Διαχείριση budget διαφημίσεων
  • Συνεργασία με Γραφίστες & Copywriters για τη δημιουργία γραφικών που θα χρησιμοποιηθούν σε post ή καμπάνιες
  • Συνεργασία με στελέχη του τμήματος marketing και επικοινωνίας για βελτιστοποίηση στρατηγικών και στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε συναφή θέση
  • Πολύ καλή γνώση γνώση Facebook Ads
  • Πολύ καλή γνώση Google Ads
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ κατεύθυνσης Marketing ή Επικοινωνίας ή σχετικής κατεύθυνσης
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραπτά & προφορικά)
  • Εξοικείωση με Photoshop και άλλα εργαλεία για επεξεργασία εικόνων
  • Θετικό & ομαδικό πνεύμα, ευχάριστη προσωπικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης