Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/08/2022

Καθηγητές Γερμανικών

Εκπαίδευση

Πόλη ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η So Easy®, ο κορυφαίος οργανισμός στην ξενόγλωσση εκπαίδευση, βραβευμένος με το Education Leader Award "Innovation in Teaching" είναι ο τέλειος οργανισμός για να πετύχετε τους στόχους σας. Αναζητούμε για την ακαδημαϊκή χρονιά 2022 – 2023

για την περιοχή Αργυρούπολης

Η Θέση
Αναζητούμε Καθηγητές για να ενταχθούν στην ομάδα μας και να συμβάλλουν στην ανάπτυξη μας. Ο κύριος στόχος σας είναι να δημιουργήσετε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον μάθησης, το οποίο θα βοηθήσει τους μαθητές σας να επιτύχουν τους μαθησιακούς τους στόχους.

Αρμοδιότητες

  • Ακολουθείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της Ακαδημαϊκής μας Ομάδας (σχέδια μαθημάτων, εργασίες, εκθέσεις, εικονικές εξετάσεις)
  • Αξιολογείτε τις εργασίες και τα τεστ των μαθητών
  • Ενθαρρύνετε τους μαθητές να εξασκήσουν παραγωγικές και δεκτικές δεξιότητες
  • Αναθέτετε ασκήσεις και εργασίες στους μαθητές και συμπληρώνετε τις αναφορές προόδου των μαθητών
  • Διασφαλίζετε ότι η τάξη παραμένει τακτοποιημένη
  • Δημιουργείτε σχέσεις εμπιστοσύνης με τους μαθητές, τους γονείς και το λοιπό προσωπικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αφοσίωση στους μαθητές και πάθος για εκπαίδευση
  • Αναγνωρισμένος τίτλος σπουδών και άδεια διδασκαλίας, BSc/BA στην γλώσσα που ειδικεύεστε. Ο Μεταπτυχιακός τίτλος θεωρείται επιπλέον προσόν
  • Προϋπηρεσία διδασκαλίας τουλάχιστον 2 με 3 χρόνια, άνεση στην διδασκαλία διαφορετικών επιπέδων και ηλικιών
  • Άριστη γνώση της γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο, ιδανικά με πολύ καλή προφορά
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητες διαχείρισης της τάξης
  • Εξοικείωση με εκπαιδευτικά λογισμικά, διαδικτυακές πλατφόρμες διδασκαλίας και διαδραστικό πίνακα

Παροχές

  • Ένα ευχάριστο, υποστηρικτικό περιβάλλον, στο οποίο κυριαρχεί ομαδικό πνεύμα
  • Διαρκή επιμόρφωση μέσω ετήσιων εκπαιδεύσεων
  • Οικονομική ασφάλεια και ελκυστικό πακέτο αποδοχών
Αν αγαπάτε το αντικείμενο σας και έχετε την ικανότητα να διδάξετε με υπομονή και ενθουσιασμό, θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε. Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα (με φωτογραφία).