Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/10/2019

ΛΟΓΙΣΤΗΣ (Έδρα Εργασίας Κομοτηνή)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα στην ευρύτερη περιοχή της Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Λογιστής (Ref. 4761/ACC/RS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Γνώσεις ΕΛΠ και φορολογικής νομοθεσίας
  • Σύνταξη φορολογικών δηλώσεων (π.χ. ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΜΥΦ, φόρος εισοδήματος, κ.ά.) και υποβολή στο Taxis Net
  • Λογιστική καταχώρηση όλων των συναλλαγών (εσόδων, δαπανών, παγίων, εισπράξεων, πληρωμών κ.ά.) στο ERP και τήρησης λογιστικών βιβλίων
  • Ορθή ενημέρωση και συμφωνία του μητρώου παγίων στοιχείων
  • Συμφωνία λογαριασμών (π.χ. προμηθευτών, πελατών, αξιογράφων, τραπεζικών λογαριασμών κ.ά.)
  • Τήρηση αρχείων και φακέλων με υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες κλεισίματος χρήσης
  • Εκτέλεση αναλύσεων κόστους (σταθερού και μεταβλητού)
  • Προετοιμασία περιοδικών και ετήσιων financial reporting

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Σπουδές επιπέδου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Σημαντική προϋπηρεσία σε θέση Λογιστή ή ενός τουλάχιστον έτους σε θέση Υπευθύνου Λογιστηρίου. Η προϋπηρεσία σε βιομηχανία θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Δικαίωμα υπογραφής Α' τάξης ή με δυνατότητα απόκτησης του δικαιώματος σε σύντομο χρονικό διάστημα
  • Επιθυμητές οι γνώσεις εργατικής νομοθεσίας
  • Απαραίτητη η γνώση χειρισμού προγράμματος ERP
  • Αρκετά καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Αναλυτική και συνδυαστική σκέψη και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρό χρονοδιάγραμμα
  • Εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό μισθό και προοπτικές άμεσης ανέλιξης, σε ένα ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.