Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2018

Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Τεχνικής Υποστήριξης

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Έχετε πάθος με τα αυτοκίνητα;

Θέλετε να εργαστείτε για ένα από τα δημοφιλέστερα car brands παγκοσμίως;

Το Jobfind.gr αναζητά, εκ μέρους πολυεθνικής εταιρείας στην Αθήνα, Γερμανόφωνους Συμβούλους Τεχνικής Υποστήριξης για λογαριασμό ενός από τα κορυφαία brands στο χώρο της αυτοκινητοβιομηχανίας.

Αρμοδιότητες ρόλου:

  • Επικοινωνία με πελάτες αποκλειστικά στα Γερμανικά
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και λύσεων σε θέματα ψηφιακών υπηρεσιών
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με τους πελάτες
  • Παροχή υποστήριξης και βοήθεια εξοικείωσης των πελατών με ψηφιακά προϊόντα και εφαρμογές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μητρική ή άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέσεις εξυπηρέτησης πελατών ή τεχνικής υποστήριξης
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενεργητική ακρόαση και ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Ωράριο: 24x7 με καταβολή νόμιμων προσαυξήσεων νυχτερινού 25% και 75% σε τυχόν αργία.

Συγκεκριμένα, οι βάρδιες είναι 7.00 π.μ. - 15.00μ.μ., 15.00 μ.μ. - 23.00μ.μ. & 23.00μ.μ. - 7.00π.μ. (Σημείωση: η νυχτερινή βάρδια αφορά λίγες μόνο ημέρες/μήνα).

Αποδοχές

  •  1330€ μικτά (1200€ μικτά μισθός συν 130€ μικτά/μήνα bonus τμήματος) και bonus παραγωγικότητας έως 150€ μικτά/μήνα. Επιπλέον bonus πρόσληψης με την ολοκλήρωση της πρόσληψης.

Παροχές:

  • Πλήρης εκπαίδευση
  • 14 μισθοί ετησίως
  • Μοντέρνο & πολυπολιτισμικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης