Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/10/2022

Στέλεχος Διαχείρισης Εθνικών & Ευρωπαϊκών Συγχρηματοδοτούμενων Προγραμμάτων – ΕΣΠΑ

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Result Μanagement Consultants είναι μια εταιρεία που παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες και αναζητεί στελέχη για την κάλυψη θέσεων εργασίας Συμβούλου Επιχειρήσεων ιδιωτικών και δημόσιων επενδύσεων.

Τίτλος: Management Consultant
Στέλεχος Διαχείρισης Εθνικών & Ευρωπαϊκών Συγχρηματοδοτούμενων Προγραμμάτων – ΕΣΠΑ - Αθήνα

Περιγραφή Θέσης:
  • Συνεχή ενημέρωση για ανοιχτές δράσεις/προγράμματα ΕΣΠΑ, Αναπτυξιακός Νόμος, Αγροτικά Προγράμματα, Interreg, Ευρωπαϊκά, κτλ.
  • Προσδιορισμός κατάλληλης δράσης για την ενίσχυση των έργων
  • Αποκωδικοποίηση οδηγών και παραρτημάτων
  • Σύνταξη ενημερωτικών αρχείων και παρουσιάσεων
  • Ανάπτυξη πελατολογίου και στρατηγικής πωλήσεων
  • Επικοινωνία με φορείς
  • Συλλογή και έλεγχος απαραίτητων δικαιολογητικών για υποβολή προτάσεων στα πλαίσια συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων
  • Ολοκλήρωση δυνητικής προβαθμολόγησης επενδυτικού σχεδίου
  • Προετοιμασία και σύνταξη φακέλων υποβολής
  • Παρακολούθηση της διαδικασίας αξιολόγησης, εξέλιξης του έργου και της εκτέλεσης σύμβασης και έλεγχος λήξης της
  • Εκπόνηση Business Plans, Σχεδίων Βιωσιμότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ισότιμο πτυχίο της αλλοδαπής κατά προτίμηση οικονομικής κατεύθυνσης ΑΕΙ / Διοίκησης / Χρηματοοικονομικών ή Μηχανικού
  • Καλές οικονομικές γνώσεις
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Άριστη γνώση Αγγλικής Γλώσσας (πιστοποιημένη - προφορική και γραπτή)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 3ετή επαγγελματική εμπειρία στη συγγραφή και διαχείριση έργων (φυσικό και οικονομικό αντικείμενο) στο πλαίσιο εθνικών συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων ΕΣΠΑ (ΠΕΠ, ΕΠΑνΕΚ, CLLD), καθεστώτων Αναπτυξιακού Νόμου και Interreg.
  • Εμπειρία στην εκπόνηση Επιχειρηματικών Σχεδίων (Business Plans), Μελετών βιωσιμότητας.
  • Καλή γνώση διαχείρισης στη χρήση του Πληροφοριακού Συστήματος Κρατικών Ενισχύσεων (ΠΣΚΕ)
  • Καλές Λογιστικές γνώσεις
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και σε συγκεκριμένο χρόνο
  • Ομαδική δουλειά και επικοινωνιακές δεξιότητες (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα σωστής διαχείρισης χρόνου για εκπλήρωση προθεσμιών
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Δίπλωμα ΙΧ

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης απασχόληση με ασφαλιστική κάλυψη
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον