Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/10/2021

Μηχανολόγος Μηχανικός ΑΕΙ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η LORD OF MUSSELS HELLAS AE νέα, δυναμική και αναπτυσσόμενη βιομηχανική εταιρεία παραγωγής έτοιμων γευμάτων, ζητά να προσλάβει άμεσα για το εργοστάσιο της που εδρεύει στην ΒΙ.ΠΕ. Θεσσαλονίκης Μηχανολόγο Μηχανικό ΑΕΙ για πλήρη απασχόληση, με κύριο στόχο τη διασφάλιση της ορθής και συνεχούς λειτουργίας του μηχανολογικού εξοπλισμού.

Καθήκοντα
• Επίβλεψη και οργάνωση λειτουργίας τεχνικού εξοπλισμού της παραγωγής
• Προγραμματισμός και οργάνωση συντήρησης εξοπλισμού του εργοστασίου
• Έγκαιρη διάγνωση και επίλυση προβλημάτων του εξοπλισμού
• Σχεδιασμός και τεχνική αποτύπωση γραμμών παραγωγής
• Υποβολή προτάσεων σε τακτά χρονικά διαστήματα, βάσει σχεδίων, για τις βελτιώσεις των γραμμών παραγωγής
• Τήρηση πρωτοκόλλου συντήρησης και βλαβών
• Συμπλήρωση αναφορών και προτάσεις για την βελτιστοποίηση των διαδικασιών
• Συμμετοχή στην πολιτική Υγιεινής & Ασφάλειας ως Τεχνικός Ασφαλείας
• Ευχέρεια στην επικοινωνία και στην ομαδική εργασία

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
• Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 ετών αποκλειστικά σε Βιομηχανία Τροφίμων ή άλλη Βιομηχανική Μονάδα.
• Ικανότητα χρήσης λογισμικού ανάπτυξης και ανάγνωσης μηχανολογικών σχεδίων, σχεδιαγραμμάτων και άλλων τεχνικών εγγράφων
• Γνώση βιομηχανικού αυτοματισμού, PLCs και βιομηχανικών δικτύων
• Γνώση των κανονισμών ασφαλείας βιομηχανικής εγκατάστασης και συντήρησης εξοπλισμού
• Γνώση Αγγλικών
• Γνώση Microsoft Office Suite, AutoCAD, και ERP

Παροχές

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE

Η εταιρία προσφέρει:

·        Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

·        Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης μέσω της διαρκώς αναπτυσσόμενης εταιρίας μας

·        Η ευκαιρία να γίνετε μέλη της οικογένειας μας!

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια και θα απαντηθούν μόνο οι υποψηφιότητες που πληρούν τις προϋποθέσεις.