Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/07/2020

Social Media Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣ/ΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η θέση Social Media Specialist απευθύνεται σε όποιον/α γνωρίζει άπταιστα την χρήση των Social Media σε αυστηρά σε επαγγελματικό επίπεδο. Η εταιρεία μας βρίσκεται στις κορυφαίες παρουσίες στα Social Media του Fashion Industry στην Ελλάδα.

Καθήκοντα:

  1. Καθημερινή αναπαραγωγή περιεχομένου στα social media της εταιρείας
  2. Προγραμματισμός εργασιών και εκτέλεση πλάνου σύμφωνα με το content και τις ανάγκες
  3. Σχεδιασμός & ανάπτυξη στρατηγικής για ενδυνάμωση του brand awareness
  4. Copywriting
  5. Συνεργασία με το creative department για την κάλυψη των αναγκών
  6. Eπικοινωνία με brand ambassadors

Απαραίτητα Προσόντα

- Άριστη γνώση & χειρισμό των Social Media σε επαγγελματικό επίπεδο