Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/10/2020

Υπεύθυνος/η Τιμολόγησης - Παραγγελιοληψίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΧΙΑΛΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία ΜΑΡΙΟΓΛΟΥ ΑΒΕΕ (ΠΑΝΜΟΝΩΤΙΚΗ) με δραστηριότητα την παραγωγή προϊόντων Διογκωμένης Πολυστερίνης και έδρα την Αγχίαλο Θεσσαλονίκης αναζητά Υπεύθυνο/η Τιμολόγησης-Παραγγελιοληψίας.

H παρούσα θέση αφορά τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Λήψη, έλεγχος και διαχείριση παραγγελιών από πελάτες
  • Έκδοση, έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών
  • Επικοινωνία με υφιστάμενους και δυνητικούς πελάτες
  • Σύνταξη, αποστολή, παρακολούθηση οικονομικών / τεχνικών προσφορών
  • Διαχείριση εισερχόμενης / εξερχόμενης αλληλογραφίας και τηλεφωνικού κέντρου
  • Γνώση μετατροπής κυβικών σε τετραγωνικά και το αντίστροφο
  • Αντίληψη σχημάτων και όγκου
  • Τιμολόγηση
  • Διεκπεραίωση παραδόσεων εμπορευμάτων, εισπράξεων / πληρωμών
  • Συνεργασία με τα τμήματα Παραγωγής, Λογιστηρίου και Εμπορικό

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Οικονομικής ή Χρηματοοικονομικής ή Τεχνικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 έτη
  • Άριστη γνώση αγγλικών (απαιτείται προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Πολύ καλή γνώση εμπορικών και εταιρικών συναλλαγών και χρήση συστημάτων ERP/CRM (επιθυμητή η γνώση ENTERSOFT)
  • Άριστη γνώση εφαρμογών γραφείου (Microsoft Office, Windows, κτλ.)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία με απαιτητικούς πελάτες
  • Εξωστρεφής, δυναμική και επικοινωνιακή προσωπικότητα με άνεση στον προφορικό και στον γραπτό λόγο
  • Υψηλό επίπεδο επαγγελματισμού, με υψηλές οργανωτικές ικανότητες, ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Δημιουργική σκέψη, άριστη ικανότητα διαχείρισης υποθέσεων και επίλυσης προβλημάτων
  • Συστάσεις απαραίτητες

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εργασία σε δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία