Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/06/2023

Σύμβουλος Επενδυτικών Προγραμμάτων

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία μας αναζητεί να εντάξει στο δυναμικό της, επιχειρηματικό σύμβουλο επενδυτικών προγραμμάτων για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες
• Σύνταξη μελετών & υποβολή αιτήσεων υπαγωγής επενδυτικών σχεδίων σε εθνικά & ευρωπαϊκά προγράμματα (ΕΣΠΑ 2021-2027, Αναπτυξιακό Νόμο, Ταμείο Ανάκαμψης).
• Τεχνική υποστήριξη, διαχείριση και επίβλεψη επιχειρηματικών σχεδίων στα πλαίσια συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων (Αναπτυξιακό Νόμο, ΕΣΠΑ, Ταμείο Ανάκαμψης).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ σε Χρηματοοικονομικά, Λογιστική ή Οικονομικά (μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών στο τομέα των συμβουλευτικών υπηρεσιών και συγκεκριμένα σε προγράμματα ΕΣΠΑ ή/και τον Αναπτυξιακό Νόμο
  • Πολύ καλή γνώση διαχείρισης της ηλεκτρονικής πλατφόρμας των Προγραμμάτων ΕΣΠΑ (ΠΣΚΕ - ΟΠΣΚΕ)
  • Άριστη επικοινωνία και ικανότητα γραφής στα Αγγλικά. Η γνώση πρόσθετης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, ανάλυσης και δεξιότητες διαπροσωπικών σχέσεων
Δεξιότητες:
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα με λογική και μεθοδική προσέγγιση
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης και στενά περιθώρια χρόνου
  • Ομαδική δουλειά και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Συνέπεια και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου με ταυτόχρονη προσοχή στη λεπτομέρεια και την τήρηση των προθεσμιών κάθε έργου

Παροχές

  • Ευκαιρία επίτευξης μακροχρόνιας καριέρας και αναγνώριση της αποτελεσματικής δουλειάς
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Bonus επίτευξης στόχων/ανταγωνιστικό μισθό