ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΛΟΣ ΘΑΣΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΖΑΚΥΝΘΟΣ ΚΑΒΑΛΑ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Financial Planning

Κατηγορία: Ασφαλιστικά - Real Estate
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από Πολυεθνικό Όμιλο ζητείτε συνεργάτης για τη στελέχωση του τμήματος Financial Planning:

Αρμοδιότητες:
  • Αξιολόγηση του συνολικού οικονομικού προφίλ του πελάτη, κατανόηση των αναγκών του και ανάπτυξη ενός σταθερού σχεδίου οικονομικής διαχείρισης
  • Ικανότητα στην ανάπτυξη διαπροσωπικών σχέσεων με συνεργάτες και πελάτες
  • Δεξιότητες στην διαχείριση κρίσεων και σύνθετων καταστάσεων
  • Επαφές με παρόχους, συμβούλους, εκτιμητές και άλλους επαγγελματίες
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανόνες και κανονισμούς του κλάδου
  • Παρακολούθηση των νέων τάσεων του κλάδου και έρευνα αγοράς για την υποστήριξη της οικονομικής συμβουλευτικής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

  • Αξιοκρατικό και ελκυστικό σύστημα αμοιβών
  • Δυνατότητα διαρκούς εκπαίδευσης και καθοδήγησης
  • Ανταγωνιστικό πλαίσιο ομαδικής ασφάλισης
  • Ευκαιρία επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο και άριστο περιβάλλον εργασίας