Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/04/2023

Υπεύθυνος Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ | ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H ΒΙΓΛΙΑ ΑΒΕΕ ασχολείται με την μεταποίηση και συσκευασία επιτραπέζιων ελιών και εδρεύει στον πολυγυρο Χαλκιδική. Η εταιρεία επεξεργάζεται και εξάγει πάνω από 6000 τόνους ελιάς ετησίως και συνεχώς μεγαλώνει. Η ΒΙΓΛΙΑ είναι πιστοποιημένη με τα υψηλότερα ποιοτικά στάνταρ και είναι μία από τις ανερχόμενες εταιρείες του κλάδου με εξαγωγές σε πάνω από 40 χώρες στον κόσμο.

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες:
  • Προγραμματισμός, συντονισμός και επίβλεψη της παραγωγικής διαδικασίας
  • Αποτελεσματική διαχείριση των πόρων της παραγωγής
  • Διασφάλιση της επίτευξης του προγράμματος παραγωγής στους προβλεπόμενους όγκους και χρόνους
  • Βελτιστοποίηση των παραγωγικών διαδικασιών
  • Διαχείριση των κοστολογικών στοιχείων της παραγωγής
  • Μέτρηση δεικτών παραγωγής και παρακολούθηση της παραγωγικότητας
  • Εφαρμογή και τήρηση των διαδικασιών υγιεινής, ασφάλειας και των προτύπων ποιότητας
  • Συμμετοχή στην εγγύηση ποιότητας και ασφάλειας των προϊόντων
  • Αποτελεσματική διαχείριση θεμάτων που αφορούν στη λειτουργία της παραγωγικής γραμμής
  • Επίβλεψη, καθοδήγηση και εκπαίδευση του προσωπικού παραγωγής
  • Ικανότητα συνεργασίας και διαχείρισης ομάδων εργασίας

Βασικές απαιτήσεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ
  • Επιθυμητή εμπειρία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Ικανότητα ορθής διαχείρισης χρόνου και ανάθεσης αρμοδιοτήτων
  • Ικανότητα γρήγορης επέμβασης και επίλυσης τεχνικής φύσης προβλημάτων
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ (MS Office)
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες σταδιοδρομίας σε μία ταχέως αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Ανταγωνιστικό και δυναμικό περιβάλλον που παρέχει ευρεία γνώση και εμπειρία για το διεθνές περιβάλλον

Οι υποψήφιοι που τα Βιογραφικά τους ανταποκρίνονται στη προτεινόμενη θέση θα λάβουν πρόσκληση για συνέντευξη.