Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/02/2023

Assistant F&B Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Work with us – Dream with us – Grow with us

Το Creta Maris Resort, ξενοδοχείο 5* του Metaxa Hospitality Group στην Χερσόνησο Κρήτης, ζητά για το τμήμα F&B για τη σαιζόν 2023:

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες Θέσης:

• Επίβλεψη όλων των λειτουργιών του F&B τμήματος
• Επίβλεψη της τάξης και την καθαριότητας σε όλο το τμήμα
• Έλεγχος των παραγγελιών του τμήματος κι εξασφάλιση της επάρκειας των προμηθειών
• Ανάθεση αρμοδιοτήτων στο προσωπικό του εστιατορίου και της κουζίνας

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Τουριστικών Επαγγελμάτων, Hospitality Management ή συναφούς κατεύθυνσης
• Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5* ή bar/εστιατόριο
• Πολύ καλή γνώση αγγλικών
• Καλή γνώση και τεχνικές για την παρασκευή cocktails και γνώση σε spirits και κρασιά
• Άριστη γνώση και εφαρμογή των προτύπων διαχείρισης τροφίμων (ISO & HAACP Regulations)
• Γνώση χρήσης Η/Υ
• Γνώση χρήσης λογισμικών διαχείρισης εστιατορίων (PMS, POS)

Επιθυμητά προσόντα:

• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας ( Γαλλικά/Γερμανικά)
• Ηγετικές ικανότητες
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πνεύμα συνεργασίας
• Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου

Παροχές

• Διατροφή στο Staff Restaurant
• Διαμονή στα Staff Houses
• Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο
• Bonus Τέκνου (εάν έχεις γίνει πρόσφατα γονιός) και Bonus Γάμου (εάν έχεις παντρευτεί πρόσφατα)
• Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματος με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία τύπου ταυτότητας ή διαβατηρίου