Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/2/2023

Front Office Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΥΒΟΤΑ

Το Ξενοδοχείο 5 αστέρων Agios Nikolaos Domotel Sivota στα Σύβοτα Θεσπρωτίας, επιθυμεί να προσλάβει Front Office Manager για τη θερινή σαιζόν 2023.

Θέση εργασίας πλήρους & εποχικής απασχόλησης.

Καθήκοντα:

  • Υπεύθυνος για την οργάνωση, τον έλεγχο και τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της Υποδοχής
  • Υπεύθυνος για την αποτελεσματική αντιμετώπιση και επίλυση τυχόν παραπόνων των πελατών σε συνεργασία με την Guest Relations officer

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης Τουριστικής Σχολής της Ελλάδος ή του εξωτερικού
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε Ξενοδοχεία 4* ή 5* αστέρων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής ή μίας δεύτερης γλώσσας (η γνώση της Γερμανικής ή Ιταλικής) θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Απαραίτητη η γνώση και η χρήση του ξενοδοχειακού προγράμματος PROTEL
  • Άριστη γνώση και χειρισμό Η/Υ
  • Προσανατολισμένος στην εξυπηρέτηση και ικανοποίηση των πελατών
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά, οργανωτικά και διοικητικά προσόντα, ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης καταστάσεων σε συνθήκες πίεσης και ευελιξία
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, παρουσία και διάθεση

Παροχές

  • Διαμονή και διατροφή
  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης και συνεργασίας σε μόνιμη βάση
Όλες οι αιτήσεις διαχειρίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Απαραίτητη η επισύναψη πρόσφατης φωτογραφίας του υποψήφιου.