Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/11/2022

Υπάλληλος διαχείρισης ιστοσελίδας & social media

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, για το τμήμα IT εταιρίας Συμβούλων αναζητά 1 (ένα) άτομο για τη θέση: ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ KAI SOCIAL MEDIA

Περιγραφή Θέσης
  • Διαχείριση ιστοσελίδας
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικής μέσων κοινωνικής δικτύωσης, ώστε να ευθυγραμμίζεται με τους επιχειρηματικούς στόχους
  • Παρακολούθηση SEO και μετρήσεων διαδικτυακής επισκεψιμότητας
  • Προγραμματισμός και κοινοποίηση social media περιεχομένου
  • Πρόταση και ενσωμάτωση νέων χαρακτηριστικών για την ανάπτυξη της αναγνωρισιμότητας της εμπορικής επωνυμίας, όπως προωθητικές ενέργειες και διαγωνισμούς
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τρέχουσες τεχνολογίες και τάσεις στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τα εργαλεία και τις εφαρμογές σχεδιασμού

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης /Marketing
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία 2-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Καλή χρήση Google Analytics , Google Awards
  • Γνώση web marketing & social media
  • Γνώση σχεδιαστικού προγράμματος
  • Εχεμύθεια, όρεξη για εργασία, multitasking.

Παροχές

Παροχές Εταιρίας
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Ασφάλιση
  • Οργανωμένο περιβάλλον εργασίας.