Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/1/2023

HR Assistant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ | ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Schur Flexibles ABR (Alfa-Beta Roto), μέλος του ευρωπαϊκού ομίλου Schur Flexibles, η οποία δραστηριοποιείται στον κλάδο της εύκαμπτης συσκευασίας, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω ανάγκη στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού:

Περιοχή Εργασίας: ΒΙ. ΠΕ. Κομοτηνής

Αρμοδιότητες θέσης εργασίας

  • Υποστήριξη στη δημιουργία και δημοσίευση αγγελιών καθώς και στην αξιολόγηση των βιογραφικών
  • Επικοινωνία με τους υποψηφίους για την πορεία της αίτησής τους, οργάνωση των συνεντεύξεων και συμμετοχή στην αξιολόγησή τους.
  • Συγκέντρωση των δικαιολογητικών πρόσληψης και υποβολή της στο Π.Σ. Εργάνη
  • Ενημέρωση και καθοδήγηση των νέων εργαζομένων
  • Οργάνωση και ενημέρωση αρχείων προσωπικού (έντυπα και ηλεκτρονικά)
  • Καθημερινή διαχείριση εντύπων στο Π.Σ. Εργάνη (προγράμματα για βάρδιες, υπερωρίες κ.λπ.)
  • Συλλογή και καταχώρηση των ωρών εργασίας στο πρόγραμμα μισθοδοσίας
  • Συμμετοχή στη διαχείριση μηνιαίας μισθοδοσίας (επεξεργασία στοιχείων μισθοδοσίας, υπερωρίες, προσαυξήσεις, bonus, υπολογισμός μισθοδοσίας, έκδοση και υποβολή ΑΠΔ ασφαλιστικών ταμείων, ΦΜΥ κ.λπ.)
  • Παροχή υποστήριξης στους υπαλλήλους σε διάφορα θέματα που σχετίζονται με το ανθρώπινο δυναμικό
  • Συμμετοχή στη διαχείριση του συστήματος αξιολόγησης και απόδοσης της εργασίας και του συστήματος αμοιβών/παροχών
  • Συμμετοχή στον εντοπισμό εκπαιδευτικών αναγκών και στην επιλογή των κατάλληλων εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Καταγραφή, διαχείριση, οργάνωση και συντονισμός των εκπαιδεύσεων (εσωτερικών και εξωτερικών σεμιναρίων)
  • Παρακολούθηση της τήρησης των διαδικασιών και πολιτικών της εταιρείας σχετικά με το ανθρώπινο δυναμικό
  • Συμμετοχή στη σύνταξη νέων και επικαιροποίηση των περιγραφών θέσεων εργασίας
  • Συμμετοχή στην οργάνωση και υλοποίηση projects που αφορούν στο Ανθρώπινο Δυναμικό (ανάπτυξης και εφαρμογής πολιτικών, προγραμμάτων) για την προαγωγή της εταιρικής κουλτούρας
  • Επικοινωνία με δημόσιες αρχές (ΟΑΕΔ,ΣΕΠΕ,ΕΦΚΑ)
  • Συμμετοχή στη διοργάνωση εταιρικών εκδηλώσεων και ενεργειών Κοινωνικής Ευθύνης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, κατά προτίμηση Οικονομικών/Λογιστικής ή Διοίκησης Επιχειρήσεων (επιθυμητή η εξειδίκευση στο HR)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Προσωπικά Χαρακτηριστικά

  • Εξαιρετικές οργανωτικές ικανότητες και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα να διαχειρίζεται εμπιστευτικές και ευαίσθητες πληροφορίες με ενσυναίσθηση και υπευθυνότητα
  • Εμπιστευτικότητα και εχεμύθεια
  • Άριστη ικανότητα στο γραπτό και προφορικό λόγο
  • Τήρηση απαιτητικών χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Αίσθημα ευθύνης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερή εργασία σε μία διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Πλήρης απασχόληση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ασφάλιση υγείας
  • Κάρτα καυσίμων