Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2021

Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΓΡΙΝΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, όρεξη για δουλειά και απολαμβάνεις να εργάζεσαι με προκλήσεις;

Διαθέτεις εμπειρία στην ανάπτυξη και διατήρηση πελατολογίου ως πωλητής B2B στον κλάδο του τροφίμου ή ποτού και είσαι κάτοικος Αιτωλοακαρνανίας;

Εάν θέλεις να γίνει μέλος μίας πολυεθνικής εταιρείας, να εξελιχθείς επαγγελματικά και να απογειώσεις την καριέρα σου ως Sales Representative περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες του/της Sales Representative περιλαμβάνουν:
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με υφιστάμενους πελάτες και συνεργάτες της εταιρείας
  • Έρευνα αγοράς, εντοπισμός ευκαιριών που μπορεί να αξιοποιήσει η εταιρεία και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Διαπραγμάτευση και σύναψη συνεργασιών με νέους πελάτες
  • Εφαρμογή και ανάπτυξη στρατηγικών σχεδίων επιχειρηματικής δράσης για την ενίσχυση της επιχειρηματικής δραστηριότητας στο νομό Αιτωλοακαρνανίας και Ιόνιων νήσων
  • Παρακολούθηση και κατανόηση των αναγκών των πελατών, προτάσεις βελτίωσης και αλληλεπίδραση με την ομάδα πωλήσεων για την καλύτερη δυνατή εμπειρία του πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Sales Representative θα πρέπει να διαθέτει:
  • Προϋπηρεσία 1-5 ετών σε αντίστοιχη θέση εξωτερικών πωλήσεων, B2B, D2D
  • Πρυπηρεσία σε αντίστοιχους κλάδους FMCG, τροφίμου, ποτού ή αναψυκτικού θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας και των εργαλείων του MS Office
  • Δυνατότητα ταξιδίων και διανυκτερεύσεων στις περιοχές ευθύνης
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου, οργάνωσης καθηκόντων και προτεραιοτήτων
  • Φιλοδοξία, όρεξη για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη σε ένα πολυεθνικό περιβάλλον

Παροχές

Στον/ην κατάλληλο/η υποψήφιο/α για την θέση του Sales Representative, η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Ετήσιο και τριμηνιαίο μπόνους απόδοσης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, laptop ή tablet
  • Παροχή αποζημείωσης εκτός έδρας και εξοδολόγιο
  • Ιδιωτική Ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Εξαιρετικό πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση σε τοπικό και διεθνές επίπεδο
  • Προοπτικές εξέλιξης
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση του/της Sales Representative σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλείς Δευτέρα εως Παρασκευή στο 2310414732 ή στο 6940781825 και να ζητήσεις την Έλενα Βασιλείου.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.